ЗВІТ

директора Ісайківської гімназії Богуславської міської ради

за підсумками 2022/2023 навчального року

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 ми проводимо загальні збори. Для проведення зборів, ми керуємося діючим Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778 (із змінами), Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу освіти.

Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, а саме:

✔ Освітнє середовище закладу освіти

✔ Система оцінювання здобувачів освіти

✔ Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників

✔ Управлінські процеси закладу освіти

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній процес у Ісайківській гімназії розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2022 року в дистанційному режимі та тривав по 31 травня 2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором закладу, та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2022 року по 23 грудня 2022 року; ІІ семестр з 23 січня по 31 травня 2023 року.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотраспорту. Територія закладу є достатньо озелененою.

Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини).

Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (до 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет отримали необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг.

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою.

Протягом 2022/2023 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ПМПК, було організовано інклюзивне навчання у 3 класі – 2 учениці. Організовано роботу з асистентом вчителя. На початок навчального року для учнів з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальну програму розвитку за участю батьків, класного керівника. ІПР протягом року переглядалася, доповнювалася відповідно до можливостей та розвитку дітей. За висновками ПМПК введено корекційно-розвиткові заняття. У закладі освіти чотири рази на рік відбувається засідання команди супроводу дітей з ООП щодо складання та доповнення індивідуальної програми розвитку дитини із залученням фахівців з інклюзивно-ресурсного центру. Проте гострою проблемою залишається облаштування ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.

Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу.

Робота закладу освіти із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001№ 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013№1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.

У 2022/2023навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичної спільноти класних керівників тощо.

У закладі освіти оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2022/2023навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації гімназії.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2022/2023навчальний рік, ми можемо стверджувати, що випадки травм знизилися. З вересня 2022 по червень 2023 року було зафіксовано 0 випадків травм під час освітнього процесу та 0 побутового характеру.

Протягом 2022/2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.

Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО, дітей, батьки, яких мобілізовані.

Узакладібулизатверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2022/2023 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану.

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом закладутеоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення узакладіДняцивільного захисту (дистанційний формат).

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

На закінчення 2022/2023 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 28 учнів, у 5-9 класах –45 учнів.

Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2022/2023 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-9-х класів за 2022/2023 навчальний рік.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023навчального року із 73 учнів 1-9 класів:

✔ 64 учні переведено на наступний рік навчання;

✔ 2 учні закінчили навчання за інклюзивною формою;

✔ 4 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;

✔ не атестованих учнів немає.

✔ 9 учнів 9 класу буде випущено з гімназії.

Плідною роботою педагоги освітнього закладу добилися таких навчальних досягнень серед учнів 5-9 класів, що жоден з їх вихованців не має знань на початковому рівні.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

Слід зауважити, що останнім часом кількість учнів зменшується:

• 2017-2018 навчальний рік –87 учнів;

• 2018-2019 навчальний рік – 108 учнів;

• 2019-2020 навчальний рік – 109 учнів;

• 2020-2021 навчальний рік – 97 учнів;

• 2021-2022 навчальний рік – 83 учні.

• 2022-2023 навчальний рік – 73 учні.

Середня наповнюваність класів у 2022/2023 навчальному році становить 8 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

✔ організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;

✔ спільна робота з дитячим садочком;

✔ контроль відвідування учнями навчальних занять;

✔ організація навчання за інклюзивною формою;

✔ індивідуальна робота з учнями та батьками;

✔ надання закладом якісної освіти.

Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

Робота з обдарованою молоддю

У 2022/2023 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, втілювались у життя заходи щодо реалізації програми «Обдарована дитина».

Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.

Упродовж чотирьох років організації навчальної та виховної діяльності ми стали свідками того, що українська система освіти активно реформується, щоб відповідати світовим тенденціям, потребам економіки, а також сучасним особистісним і суспільним запитам.

Робота з обдарованими дітьми направлена на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, плану роботи закладу на 2022-2023 навчальний рік.

Відповідно до наказу по школі від 05.09.2022 р. «Про організацію роботи з обдарованими дітьми» призначено відповідальною за роботу з обдарованими та здібними дітьми заступникадиректора знавчально-виховної роботи Василенко В. А.

У гімназії робота розподілена за напрямками:

№ з/п Напрям роботи Відповідальні за підготовку учнів
1 Інтелектуальні змагання з базових дисциплін (олімпіади, МАН тощо) Учителі-предметники
2 Всеукраїнські інтерактивні змагання («Кенгуру», «Бобер», «Левеня», «Геліантус», «Соняшник» тощо) Учителі-предметники, вчителі початкових класів
3 Різноманітні конкурси з суспільних наук Учитель історії Т. Горовенко
4 Спортивно-масова робота Учителі фізичної культури А. Дивнич, Н. Мартиненко, Т. Килочицька, В. Коваль.
5 Різноманітні конкурси знавців мови Учителі української та англійської мови І. Поліщук, О.Тихолоз, Т. Горовенко, Т. Дорошенко, вчителі початкових класів.
6 Конкурси з декоративно-прикладного мистецтва Учитель образотворчого мистецтва М. Шапран, учитель трудового навчання А. Кравченко, вчителі початкових класів, педагог-організатор О. Тернова
7 Конкурси, пов’язані зі знанням комп’ютерної техніки Учитель інформатики А. Кравченко.

Класні керівники 1-9 класів своєчасно надають інформацію до шкільного банка даних про обдарованих і талановитих учнів, проводять індивідуальні бесіди з батьками щодо розвитку здібностей та природних обдарувань учнів.

Учителі-предметники забезпечують методично-організаційний супровід участі дітей в олімпіадах, конкурсах, змаганнях, організовують і проводять предметні тижні, конкурси, виставки творчих робіт учнів.

У гімназії створено оргкомітет для організації та проведення І (шкільного) етапу учнівських олімпіад та конкурсів.

У 2022/2023 н. р. переможці І туру були направлені на ІІ тур.

У ІІ етапі учні мають такі результати:

Результати олімпіади з української мови та літератури:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Овчар Марина 7 І Поліщук І.М. Тихолоз О.О.

Результати олімпіади з математики:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Шумивода Дар’я 7 VІІІ Печора О.І.

Результати олімпіади з історії:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Гриб Ярослав 9 ІІІ Горовенко Т.М.

Результати олімпіади з трудового навчання:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Верзун Юрій 9 V Кравченко А.С.

Результати олімпіади з основ правознавства:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Гриб Ярослав 9 Горовенко Т.М.

Результати олімпіади з інформаційних технологій:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Павліченко Яна 9 ІV Кравченко А.С.

Результати олімпіади з англійської мови:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Павліченко Яна 9 ХІ Ратушна І. В.

Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Шумивода Дар’я 7 ІІ Поліщук І.М.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Олексієнко Артем 4 ІІ Мартиненко Н.В.
2 Овчар Марина 7 ІІ Тихолоз О.О.

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Протягом 2022/2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над методичною темою: «Впровадження сучасних освітніх технологій в освітній процес як умова інноваційного розвитку закладу освіти». Ключовою формою методичної роботи з педагогами були шкільні методичні спільноти:

✔ предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів;

✔ предметів природничо-математичного циклу;

✔ початкових класів, вихователів дитячого садка;

✔ класних керівників.

Аналіз роботи методичних спільнот засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання учнів. На засіданнях методичних спільнот розглядались, зокрема, такі питання:

✔ виконання Державних стандартів освіти;

✔ вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;

✔ опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2022/2023 навчальному році;

✔ методика організації та проведення сучасного уроку;

✔ використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;

✔ формування предметних компетентностей в учнів;

✔ робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах;

✔ вивчення передового педагогічного досвіду вчителів.

Робота методичних спільнот була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.

Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, нарад при директорі.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:

• недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;

• кожне методичне об’єднання автономне у своїй роботі й практично не пов’язане з роботою інших методичних спільнот;

• педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

• потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у конкурсі «Учитель року».

Виховна робота

В основу організації системи виховної роботи закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію МАН, учнівського самоврядування.

Упродовж 2022/2023 н. р. за участю учнів гімназії проводилася низка шкільних та територіальних конкурсів і заходів згідно із планом проведення навчально-виховних заходів та плану виховної роботи закладу освіти на 2022/2023 н .р.

Серед проведених традиційних шкільних заходів: Олімпійські уроки (11.09), конкурс малюнків до Міжнародного дня Миру (21.09), День партизанської слави (22.09), традиційні вітання вчителів-пенсіонерів в рамках відзначення Дня людей похилого віку (02.10), написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності до Дня української писемності та мови (09.11), заходи та флешмоби до Дня Гідності і Свободи (20.11), загальношкільний виховний заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (27.11), акція «Запали свічу» (27.11), радіо лінійка до Дня Збройних сил України (04.12), години спілкування, бесіди до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (14.12), заходи до Дня Соборності України (22.01), виховний захід до відзначення Дня Героїв Крут (29.01), заходи до Дня Героїв Небесної Сотні (20.02), літературна композиція до Міжнародного дня рідної мови (21.02), Шевченківські читання та виховні заходи до відзначення дня народження Т. Г. Шевченка (09.03), заходи до Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля (26.04), День пам’яті та примирення (08.05), День Європи (08.05), День вишиванки та День Матері, Міжнародний день захисту дітей (01.06) та Свято останнього дзвоника , однак, цього річ, за умов війни, нам не вдалося провести ці заходи з учнями в школі. Заходи проводилися онлайн.

Участь у конкурсах:

1. Територіальний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина -Україна»

За напрямом «Духовна спадщина мого народу»

ІІІ місце - Шумивода Дар’я за роботу «Українські музичні інструменти з родинної криниці», керівник Тернова О.В.

2. Територіальний етап обласного онлайн-фотоконкурсу «Неосяжна моя, Україно!»:

Номінація «Архітектурні дива України»

ІІ місце –Ткаченко Роман за роботу «Церква святого Миколая», керівник Горовенко Т. М.

3. Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»:

За напрямом «Архітектура»

ІІІ місце – Даниленко Діана за роботу «Годинникова вежа», керівник Тернова О.В.

За напрямом «Макрофотографія»

ІІ місце – Шумивода Дар’я за роботу «Подорож дощової краплини», керівник Тернова О.В.

4. Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»:

Номінація «Новорічна композиція»:

ІІ місце – Колганов Арсен за роботу «Новорічний чобіток», керівник Дорошенко Т. Л.

5. Територіальний етап обласної Аrt Space дитячої творчості в рамках Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»:

Номінація «Живопис»:

ІІІ місце -Шумивода Дар’я за роботу «Парад планет», керівник Тернова О.В.

6. Територіальний етап природоохоронної акції «Годівничка-2023»

Номінація «Кращий малюнок, фоторобота, поробка»

І місце – Шумивода Дар’я за роботу «Зимуючі птахи», керівник Тернова О.В.

ІІІ місце – Поліщук Софія за роботу «Птах надії», керівник ПечораО.І.

7. Обласний етап конкурсу «Годівничка-2023»

ІІІ місце – Шумивода Дар’я за роботу «Зимуючі птахи», керівник Тернова О.В.

8. Територіальний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»:
Номінація «Предмети вжитку»:

ІІІ місце - Колганова Владислава за роботу «Картина достатку», керівник Мартиненко Н.В.

Номінація «Сучасні дизайнерські вироби»:

ІІ місце - Гриб Ярослав за роботу «Краса лугів», керівник Кравченко А.С.

9. Територіальний етап історико-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Київщина козацька»:

Напрям «Доба козаччини в історії Київщини»

ІІ місце – Рубан Ангеліна за роботу «Полковий устрій Київщини в ХVII-XVIII столітті», керівник Горовенко Т.М.

10. Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

ІІІ місце – Суходольська Єва за роботу «Охорона праці очима дітей», керівник Горовенко Т.М.

Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в учнів.

Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі.

Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор.

Діяльність учнівського самоврядування в 2022/2023 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були:

✔ виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів;

✔ формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки;

✔ значення особистості (у шкільному та громадському житті);

✔ підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами району;

✔ вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.

РОЗДІЛ ІV. УПРВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.

Протягом 2022/2023 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою, складеною відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка враховувала побажання учнів та батьків.

Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Р.Б.Шияна.

Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405.

Реалізація інваріантної складової навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

У 2022/2023 навчальному році заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.

На даний час адміністрація закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2023-2024 навчальний рік, з проєктом якого вже ознайомлений педагогічний колектив закладу. Річний план роблений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти, що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2022/2023 навчального року здійснювався лише частково. Цього навчального року адміністрацією закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися, протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів.

За період 2022/2023 навчального року заклад отримав:

№ з/п Найменування товару Кількість /вартість, грн/сума
1 Гра на відповідність. Сенсорні мішечки 37520000-9 - Іграшки 1/1950.00
2 Картки візуальної підтримки процесу навчання групові 37520000-9 - Іграшки 1/435.00
3 Лічильний матеріал (долоньки) 37520000-9 - Іграшки 1/1100.00
4 Новорічні подарунки 14/2240.00
5 Граблі віяло 3/72 грн/216.00
6 граблі пластикові 5/24/120.00
7 цемент 3/137/411.00
8 папір туалетний 24/9,90/237,60
9 паперові рушники 5/50,0/250.00
10 фарба 38/8902.00

Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Перше питання- це укриття.

Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Сьогодні ми дякуємо голові Богуславської міської ради Хоменку В.М.,

начальнику соціально-гуманітарного управління ВК Богуславської міської ради Поліщук О.В.,

начальнику відділу освіти соціально-гуманітарного управління ВК Богуславської міської ради Духан О.І.,

старості села Ісайки Васильченко Г.В., за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

Дляуспішної роботита конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників.

Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та відкритість закладу освіти».

Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2022/2023 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами на 100% (16 учителів працювали в 1-9 класах, 1 вихователь дитячого садка, педагог-організатор, 1 асистент вчителя).

Педагогічними та технічними працівниками інших професій ми забезпечені в повній мірі.

Освітній процес забезпечують 16 педагогів, із них1 – старший учителів, вищу кваліфікаційну категорію мають 7 педагогів, першу – 4, спеціаліст – 5.

Адміністрація закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі КНЗ КОР КОІПОПК, педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в закладі та на території школи. Я вірю в наш заклад освіти, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого закладу.

Дякую за увагу! ВСІМ Миру та Перемоги!


ЗВІТ

директора Ісайківської гімназії Богуславської міської ради

за підсумками 2021/2022 навчального року

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, був проведений аналіз роботи за 2021/2022 навчальний рік.

У своїй діяльності протягом звітного періоду, як директор школи, я керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу освітнього закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом гімназії та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти в цілому та загальної середньої освіти зокрема.

Освіта була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Сьогодні вона зазнає суттєвих змін – змінюються пріоритети, структура і зміст освіти, пов’язані із запровадженням компетентнісного підходу до формування змісту

Процес реформування освіти в Україні є спробою застосування нових форм роботи в межах традиційної системи.

Для сучасної освіти України є важливим запровадження системних змін, оновлень у змісті, формах, методах. Інноваційна діяльність набирає значної сили і значення, про що йдеться у законах України «Про освіту», «Про повну загальну освіту», «Про інноваційну діяльність», у Положенні Міністерства освіти і науки України «Про порядок здійснення інноваційної діяльності в системі освіти України».

Головним питанням сьогодення є опанування учнями вмінь і навичок саморозвитку особистості, що значною мірою досягається шляхом впровадження інноваційних технологій організації процесу навчання.

Сучасна освіта має бути освітою для життя – це гасло усього цивілізованого світу. Йдеться про те, що всі здобуті людиною знання мають активно й продуктивно використовуватися для вирішення професійних, соціальних життєвих проблем.

На посаді директора я працюю 6 років. Маю честь керувати творчим, працездатним учительським колективом – надійними, досвідченими, сумлінними працівниками. На кінець року у школі працювало 20 педагогічних працівників та 11 працівників з числа обслуговуючого персоналу. І всі вони – різні за віком, досвідом, темпераментом, ставленням до школи та дітей

– потребують уваги, підтримки і допомоги, контролю й визнання своїх педагогічних здобутків, своєї неповторності. Розумію, що найбільше учитель потребує створення умов для творчої праці, для самореалізації і виконання своєї великої місії педагога і наставника молодого покоління.

У свою чергу педагогічний колектив, на сучасному етапі, вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.

Цього року в нових складних умовах, у період карантину, у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану з 24 лютого 2022 року(Указ Президента України № 64/2022 « Про введення воєнного стану в Україні»),вчителі гімназії без особливих труднощів перейшли на дистанційну форму викладання навчального матеріалу із запровадженням сучасних технологій. Навчання учнів було організоване з використанням технологій дистанційного навчання та проводилося з використанням вебсервісів Google Meet, Google Classroom, веб- додатку Viber, згідно діючого в закладі розкладу, в режимі реального часу, навчальні плани були виконані, навчальний матеріал викладено та опановано учнями.

Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень є одним із глобальних завдань сучасної школи.

Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. У закладі здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти.

1. Заходи щодо виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості базової середньої освіти

На початок 2021-2022 навчального року в закладі налічувалось 81 учень, 17 вихованців дитячого садка. Укомплектовано 9 класів.

У відповідності до чинного законодавства Ісайківська гімназія здійснює освітній процес відповідно до рівнів освіти:

· дошкільна освіта

· I ступінь - початкова освіта

· II ступінь –базовасередня освіта

Мова навчання – українська.

Закінчили навчання 83 учні.

Протягом звітного періоду зі школи вибуло 2 учнів (Балабушка Сергій Сергійович, 3 клас; Васильченко Аліна Петрівна, 4 клас), прибуло-4(Ситник Богдан Сергійович, 3 клас; Арцемович Вікторія Павлівна, 8 клас, Половець Тамара Юріївна, 8 клас; Вербицька Маргарита Орестівна, 5 клас). Із тих учнів, що вибули 2 учні – у зв’язку зі зміною місця проживання. Слід зауважити, що останнім часом кількість учнів залишається стабільною:

• 2016-2017 навчальний рік –90 учнів;

• 2017-2018 навчальний рік –87 учнів;

• 2018-2019 навчальний рік – 108 учнів;

• 2019-2020 навчальний рік – 109 учнів;

• 2020-2021 навчальний рік – 97 учнів;

• 2021-2022 навчальний рік – 83 учні.

Станом на 01 червня, на підставі всіх документів, наказом зараховано 1 ученицю до першого класу.

1 учень навчається на індивідуальній формі навчання.

У 2 класі організовано інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Заклад освіти взаємодіє з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти.

Моніторинг показав, що учні школи толерантно ставляться до дітей з особливими освітніми потребами. Батьки дітей з ООП не відзначають дискримінації у ставленні до їх дітей.

Для створення освітнього середовища у школі створено команда супроводу, яка опікується проблемами адаптації дітей з особливими освітніми потребами до освітнього середовища.

У 2021-2022 навчальному році в дитячому садку виховувалося 16 дітей дошкільного віку. Працював дитячий садок за програмою «Українське дошкілля».

1.1. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес

Організацію освітнього процесу забезпечуємо у відповідності до сучасних наукових підходів, принципів, зокрема принципів єдності і варіативності, демократичності, національної спрямованості, загальнолюдських цінностей і гуманізму, інформативності й інноваційності, гнучкості і динамізму, персоніфікації особистості.

Для забезпечення реальних умов для повноцінного розвитку кожної особистості створено таку освітньо-виховну систему, за якої інваріантний компонент навчального процесу гармонійно поєднується з освітніми послугами, кількість і якість яких визначаються варіативним компонентом змісту освіти. Тому формування і впровадження шкільного

компонента розглядаються як основна передумова виконання кожним учнем власних інтелектуальних, моральних та духовних завдань, зумовлених його можливостями, потребами, інтересами та здібностями. Щоб покращити навчання учня, в школі урізноманітнюються види його діяльності. Робочий навчальний план на 2021-2022 навчальний рік розроблений відповідно Типових освітніх програм, затверджених МОН.

Розклад занять складався відповідно до санітарно-гігієнічних рекомендацій і можливостей закладу. У 2021-2022 навчальному році освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

Відповідно до методичних рекомендацій МОН України учні 1- 4 класів не оцінюються.

За підсумками навчального року 2 учнів були нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»: Овчар Марина(6 клас), Шумивода Дар’я (6 клас).

Державна підсумкова атестація за курс початкової та базової середньої освіти не проводилась. Відповідно до наказів МОН України від 28 лютого 2022 року № 232 « Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2021/2022 навчальному році» здобувачі освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, були звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

Участь в конкурсах, турнірах, змаганнях розкриває таланти і здібності дітей та часто стає першою сходинкою до високих досягнень. Учні гімназії брали активну участь у предметних олімпіадах, конкурсах. Проте, у зв’язку із запровадженням карантинних обмежень, введенням воєнного стану кількість заходів була обмеженою порівняно із минулим навчальним роком.

Залучення обдарованих дітей до безперервного процесу самовдосконалення здійснюється через використання різних видів урочної та позаурочної діяльності, а саме: уроки з використанням інноваційних технологій; уроки з розвитку критичного, креативного мислення, дитячої творчості; інтелектуальні ігри; предметні олімпіади; конкурси; виховні години; зустріч з цікавими людьми; предметні тижні; факультативи; екскурсії. Більшість із цих заходів проводились в режимі онлайн.

Протягом листопада 2021 року учні школи брали участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Результати олімпіади з української мови та літератури:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Гриб Ярослав 8 V Поліщук І.М.
2 Бурлуцький Юрій 9 Шкараба А.В.

Результати олімпіади з математики:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Радчук Інга 8 V Печора О.І.
2 Шумивода Дар’я 6 ІХ Печора О.І.

Результати олімпіади з історії:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Гуледза Тамара 9 Горовенко Т.М.
2 Гриб Ярослав 8 ІІІ Горовенко Т.М.

Результати олімпіади з хімії:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Лабзенко Катерина 9 V Черняшенко Н.В.
2 Гриб Ярослав 8 ІV Черняшенко Н.В.

Результати олімпіади з географії:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Гриб Ярослав 8 ІV Василенко А.С.

Результати олімпіади з трудового навчання:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Ткаченко Артем 9 ІV Кравченко А.С.

Результати олімпіади з правознавства:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Лабзенко Катерина 9 V Горовенко Т.М.

Результати олімпіади з інформаційних технологій:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Павліченко Яна 9 V Кравченко А.С.

Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Овчар Марина 6 Поліщук І.М.
2 Бурлуцький Юрій 9 ІV Шкараба А.В.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Місце Вчитель
1 Колганова Владислава 3 ІХ Мартиненко Н.В.
2 Овчар Марина 6 ІV Шкараба А.В.
3 Лабзенко Катерина 9 VІІІ Шкараба А.В.
4 Даниленко Діана 7 Х Шкараба А.В.

Питання роботи з обдарованими дітьми розглядаються на засіданнях

шкільних методичних спільнот, педагогічних радах.

1.2. Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи

Виховна робота протягом 2021/2022 навчального року здійснювалась згідно з відповідними нормативно-правовими документами та була спрямована на виконання завдань і реалізацію ідеї комплексного підходу до виховання.

Головна мета виховної роботи у 2021/2022 н. р. – виховання і розвиток творчої, соціально-адаптованої особистості, професіонала-патріота України шляхом науково-методичного забезпечення демократичного розвитку освітнього процесу.

Реалізація завдань виховної роботи у 2021/2022 навчальному році здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями; через використання найбільш поширених виховних технологій за напрямками «Ціннісне ставлення до себе», основним завданням якого було забезпечення повноцінного розвитку в учнів охорони та зміцнення їх здоров’я, утвердження здорового способу їх життя, розвиток учнівського самоврядування,«Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей» було формування моральної особистості (доброти, взаєморозуміння, милосердя, толерантності, культури спілкування), різнобічних духовних потреб та інтересів; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу, «Ціннісне ставлення до природи, до праці», завданням якого насамперед є формування почуття єдності з природою, свідомого ставлення та любові до неї, виховання господаря.

Формування в учнів різнобічних потреб самореалізації творчого потенціалу в різних сферах діяльності й спілкуванні, розвиток дитячих обдарувань через систему позаурочних форм роботи та ефективну взаємодію сім’ї та школи було основним завданням напрямку «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва».

Заходи у напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» було реалізовано відповідно до основних нормативних документів, концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у ЗЗСО, з метою залучення учнів до активної соціально-громадянської діяльності, формування правової культури, почуття патріотизму, любові до

свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей.

У багатьох конкурсах учні зайняли призові місця, а саме:

1. Всеукраїнська експедиція учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина -Україна» ІІІ місце (Павліченко Яна за роботу «Дослідження діяльності народного аматорського колективу «Ісайківські козаки», керівник Тернова О.В.).

2. Територіальний етап обласного онлайн-фотоконкурсу «Неосяжна моя, Україно!»:

Номінація «Дива України очима дітей»

ІІ місце – Гуледза Тамара за роботу «Великий батько України», керівник Тернова О.В.

3. Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»:

За напрямом «Флора і фауна»

ІІ місце - Лабзенко Катерина за роботу «Царство лілій», керівник Кравченко А.С.

За напрямом «Макрофотографія»

ІІІ місце – Овчар Марина за роботу «Подорож дощової краплини», керівник Тернова О.В.

За напрямом «Портрет»

ІІ місце – Шумивода Дар’я за роботу «Краса в твоїх очах», керівник Тернова О.В.

За напрямом «Фото із застосуванням програми AdobePhotoshop»

ІІІ місце – Бурлуцький Юрій за роботу «Перед грозою», керівник Кравченко А.С.

4. Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція»:

Номінація «Стилізована ялинка»

ІІ місце – Юрківський Артем за роботу «Новорічна королева», керівник Кілочицька Т.М.

Номінація «Новорічна композиція»:

ІІ місце – Колганов Арсен за роботу «Затишок новорічної домівки», керівник Дорошенко Т.Л.

5. Всеукраїнський конкурс «Космічні фантазії» (територіальний етап ):

Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво»:

ІІ місце Колганова Владислава за роботу «Принцесв зірок», керівник Мартиненко Н.В.

ІІІ місце – Овчар Марина за роботу «Маленький космос»,керівник Тернова О.В.

6. Територіальний етап обласного фото-відео-челенджу в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста»:

Номінація «Відео»:

ІІІ місце – Гуледза Тамара за роботу «Квіткова гармонія», керівник Шкараба А.В.

7. Територіальний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»:
Номінація «Копії стародавніх іграшок»:

ІІ місце- Колганова Владислава за роботу «Я і Сара – кольорова пара», керівник Мартиненко Н.В.

8. Територіальний етап історико-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Київщина козацька»:

Напрям «Доба козаччини в історії Київщини» (визнати переможцем).

9. Обласний етап історико-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Київщина козацька»:

Напрям «Доба козаччини в історії Київщини»

ІІІ місце - пошукова група «Юні дослідники»

Всі події, які відбуваються в школі висвітлюються на шкільному сайті. Створено групугімназії в соціальній мережі Фейсбук, учасниками яких є вчителі, батьки та учні.

2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу освіти

Адміністрація закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази закладу – процес невпинний. Фінансово – господарська діяльність закладу здійснюється на основі коштів місцевого бюджету, що надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування закладу.

Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1975 році. Але не зважаючи її вік та зношеність, адміністрацією приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поступово озеленюються, змінюється їх оформлення. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, скошується трава на газонах.

Шкільні приміщення постійно перебувають в належному технічному стані. Забезпечено дотримання світлового, теплового, повітряного режимів, санітарно-гігієнічного стану.

Навчальні класи та кабінети забезпечені обладнанням та меблями в обсязі, який дає можливість в основному проводити освітній процес на належному рівні, але всі вони потребують дооснащення сучасними засобами навчання.

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці є одним із пріоритетних напрямків роботи. Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Територія закладу огороджена, відсутній доступ для стороннього автотранспорту та місця «схованок» – де учні можуть залишитися без нагляду дорослих.

Спортивний та ігровий майданчики, навчальні зони - безпечні для дітей та дорослих.

Матеріально-технічна база школи задовільна й відповідає санітарним вимогам з експлуатації навчальних приміщень й надання освітніх послуг.

За період 2021 та І півріччя 2022 року заклад отримав за державні кошти:

Ноутбук Lenovo 1/20617.00 20617,00
Стіл учнівський одномісний 10/1302,00 13020,00
СТРУМ КОЛ БФП "Фабрика" 1 13344,00
Телевізор 43 дюйма "Ерго" 1 10521,00
Ноутбук LENOVO 3/21768 65304.00
Стінка для кабінетів 1 15300,00

Отримано дидактичний матеріал для забезпечення освітнього процесу у НУШ.

За кошти місцевого бюджету придбано побутову хімію, засоби дезінфекції, рідке мило, туалетний папір, одноразові маски, медичні препарати.

За кошти ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» придбано:

Стінка «народні традиції» 1 11424,00
Дошка з 5 елементів 1 4467,00
М’ячі 3 1500,.00
Плита кухонна 1 20027,00

Залучення додаткових джерел фінансування школи та їх раціональне використання є першочерговим завданням директора.

Проте існують певні проблеми матеріально-технічного забезпечення:

1. Оновлення застарілих меблів.

2. Дозаміна вікон. (ІІ поверх)

3. Перекриття даху.

4. Забезпечення мультмедійними засобами.

Сьогодні ми дякуємо голові Богуславської міської ради Хоменку В.М.,

начальнику соціально-гуманітарного управління ВК Богуславської міської ради Поліщук О.В.,

начальнику відділу освіти соціально-гуманітарного управління ВК Богуславської міської ради Духан О.І.,

старості села Ісайки Васильченко Г.В.,

директору ТОВ «Агрофортуна» Олефіренко Д.В.,

директору ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» Польовому Р.І.,

всім батькам та працівникам.

Велике спасибі Всім за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

3. Вжиті заходи щодо забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

У 2021/2022 н.р. у закладі освіти працювали 15 вчителів (на постійній основі), 2 вчителі - за строковим трудовим договором; 2 вчителі –сумісники.

Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:

• мають повну вищу освіту: - 12 осіб –63 % ;

• мають базову освіту: бакалавр – 4 – 21 %;

• середню спеціальну – 3 - 16 %.

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:

Спеціалістів вищої категорії – 7(36%)

Спеціалістів І категорії – 3 (16%)

Спеціалістів ІІ категорії- 4 (21%)

Спеціалістів – 5 (26%)

Старших учителів - 1

Освітній процес на 100% забезпечено фахівцями, які мають відповідну освіту і володіють державною мовою.

В освітньому закладі діє певна система методичної роботи. Педагогічний колектив школи у 2021/2022 навчальному році продовжив роботу над методичною темою: «Впровадження сучасних освітніх технологій в освітній процес як умова інноваційного розвитку закладу освіти».

У ході роботи над темою, вирішувалися такі завдання:

· науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;

· удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів,

· підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;

· забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;

· підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;

· організація роботи з обдарованими дітьми через підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;

· підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;

· мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;

· удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;

· поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на освітніх сайтах;

· забезпечення змістовного наповнення веб-сайту НВК;

· підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;

· сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;

· робота над удосконаленням сучасного уроку.

Ключовою формою методичної роботи з педагогами були шкільні методичні спільноти:

МС класних керівників – керівник Коваль В. М.;

МС суспільно-гуманітарного та естетичного циклів – керівник Шкараба А. В.

МС природничо-математичного циклу – керівник Печора О.І.;

МС вчителів початкових класів та вихователів дитячого садка – керівник Дивнич А.І.

Вчителі початкових класів постійно працюють над підвищенням фахового рівня та поширюють свій досвід роботи серед колег.

Однією з форм підвищення кваліфікації педагогів є курсова перепідготовка, яка відбувається планово з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту та форм проходження курсів. Протягом 2021-2022 н.р. вчителі проходили курсову перепідготовку згідно графіка на січень-грудень 2021 року.

Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовуються можливості самоосвітньої діяльності. Кожен педагог постійно працює над підвищенням свого фахового рівня шляхом формальної (курси підвищення кваліфікації на базі КОІПОПК), неформальної (тренінги, семінари-практикуми, вебінари, майстер-класи) та інформальної освіти (самоосвіти). Вчителі пройшли велику кількість онлайн-курсів, вебінарів із різноманітної тематики. У системі

методичної роботи є заходи, що сприяють підвищенню кваліфікації: конференції, семінари, консиліуми, педагогічні ради, майстер-класи.

В 2021/2022 н.р. 3 педагоги закладу атестувалися на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст»:

Глушко Оксана Іванівна, вихователь групи продовженого дня;

Власенко Тетяна Василівна, вихователь дитячого садка.

на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»:

Кравченко Анастасія Сергіївна, вчитель інформатики.

Значна робота відводилась питанню виховання учнівської молоді. З цією метою організовувались різноманітні конкурси, свята, виставки, зустрічі з цікавими людьми.

Головними завданнями сучасного закладу освіти є турбота про постійне підвищення якості освітнього процесу, розвиток творчого потенціалу кожного вчителя й колективу в цілому, створення умов для підтримання інтелектуального фону, виховання дієвого інтересу до освітньої діяльності, впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення потреб у самовдосконаленні.

4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників

4.1. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів

Офіційний статус пільгового контингенту 2021-2022 н.р. у школі мають:

• діти-сироти та позбавлені батьківського піклування – 3,

• діти, батьки яких є учасниками бойових дій(АТО)– 4,

• малозабезпечених сімей – 2 (6 дітей).

Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, в якій дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування. В закладі належний матеріально-технічний стан харчоблоку

та їдальні. В приміщеннях, де готується їжа та їдальні дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги. В їдальні розміщені примірники затвердженого примірного 2-тижневого меню.

Медичною сестрою та адміністрацією ведеться щоденний контроль за фактичним виконанням меню, за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації, дотримання технології виготовлення страв, дотримання санітарно-протиепідемічного режиму на харчоблоці, проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками харчоблоку. Всього забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням учнів 1-4 класів – 100%, 5-9 класів – 17%.; вихованці дитячого садка харчувалися за кошти батьків, 100%.

Харчування здійснювало ТОВ ДОЗ СТ «Чайка».

Організовано повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування тощо). Було заборонено використовувати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, консерванти. Розроблено та затверджено режим та графік харчування дітей у шкільній їдальні.

Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків.

Систематично опрацьовувалась та надавалась інформація до відповідних служб щодо кількості дітей, які одержують харчування.

У закладі функціонує медичний кабінет, який укомплектований засобами медичного призначення та лікарськими засобами для надання першої та невідкладної медичної допомоги. У 2021-2022 н.р. всі учні пройшли медичні огляди, за станом здоров’я сформовані групи при проведенні фізичної культури, оформлені листи здоров’я для кожного класу. Протягом року учні систематично перевірялися на виявлення педикульозу. З учнями проводяться бесіди, диктанти, анкетування, випускаються санітарні бюлетені з профілактики грипу, корона вірусу, вірусного гепатиту, сказу, туберкульозу, особистої санітарії та гігієни.

Профілактична робота з попередження травматизму на належному рівні. Учні та вчителі обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх. Для цього проводився тиждень безпеки дорожнього руху, відпрацьовуються дії у разі надзвичайних ситуацій, запрошувалися спеціалісти для бесід з учнями, систематично проводяться інструктажі, тощо. Педагогічний колектив обізнаний з алгоритмом дій у разі нещасного випадку чи у разі погіршення стану здоров’я учнів (відповідно наказу Міністерства освіти та науки від 16.05.2019 № 659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу». У 2021 році у закладі не було жодного нещасного випадку.

Велика увага приділяється щодо дотримання санітарно-гігієнічного стану в закладі.

Велику увагу класні керівники, вчителі-предметники приділяють попередженню дискримінацій, насилля в учнівському середовищі, навичкам безпечної поведінки в Інтернеті.

Робота із запобігання дитячому травматизму упродовж 2021/2022 навчального року в гімназії здійснювалась на виконання нормативних документів з цього питання. З метою забезпечення реалізації державної політики щодо збереження життя та здоров’я дітей у гімназії протягом навчального року були видані накази з питань запобігання усім видам дитячого травматизму. Питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, засіданнях методичної спільноти класних керівників, батьківських зборах тощо.

Кожен класний керівник виконував програму з запобігання всім видам дитячого травматизму, про що робились відповідні записи у класні журнали та щоденники учнів.

Обов’язковим було проведення індивідуальних бесід з учнями, відсутніми на заняттях.

З учнями обов’язково проводились цільові інструктажі перед початком заходів, що проводяться за межами, інструктажі з безпеки життєдіяльності перед початком кожних канікул, складались пам’ятки, велися записи у журналах обліку навчальних занять, у класних кімнатах оновлено куточки «Здоровий спосіб життя», «Профілактика дитячого травматизму».

Протягом навчального року проведені дні безпеки життєдіяльності перед виходами на осінні, зимові, весняні та літні канікули; місячник «Увага! Діти на дорозі» тощо.

У 2021/2022 навчальному році з метою запобігання всім видам дитячого травматизму педагогічному колективу необхідно продовжити повсякденно виконувати чинне законодавство стосовно безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу; класним керівникам проводити постійну профілактичну роботу щодо безпеки життєдіяльності учнів на належному рівні, в рамках суворого дотримання вимог законодавства України, вести необхідну документацію, постійно залучати фахівців та спільно з ними проводити з учнями, їх батьками роз’яснювальну, просвітницьку роботу, заходи з профілактики захворювань та дитячого травматизму, бесіди про дотримання правил безпеки при поводженні неповнолітніх із вибухонебезпечними предметами, піротехнічними засобами, тематичні заняття з питань профілактики отруєнь грибами, дикими рослинами тощо, продовжувати практику організації зустрічей з фахівцями: лікарями, пожежниками, представниками Національної поліції, забезпечити неформальну організацію проведення інструктажів з учнями щодо поведінки дітей під час освітнього процесу та в позаурочний час.

Протягом навчального року психологічна служба займалась питаннями протидії торгівлі людьми. Окремим напрямком роботи у 2021/2022 навчальному році слід виокремити роботу із профілактики та запобіганню захворювання на коронавірусну інфекцію.

У школі реалізується політика попередження та протидії булінгу (цькуванню).

Проводяться інформаційно-просвітницькі заходи щодо профілактики булінгу: забезпечення відкритого доступу до інформації та документів щодо булінгу на вебсайті закладу та регулярне її оновлення; організація співпраці з фахівцями ССД, ювенальної превенції щодо профілактичної роботи з питань попередження булінгу та насильству в сім’ях згідно з окремих

планів спільних дій; організація проведення лекцій, бесід, тренінгів з профілактики булінгу для всіх учасників освітнього процесу; проведення виставки методичної та просвітницької літератури щодо профілактики жорстокого поводження, насильства та протидії булінгу.

У 2021/2022 навчальному році у закладі проводилися анкетування учнів, батьків, вчителів щодо обізнаності у проблемі булінгу та його видів; ранкові зустрічі з метою формування навичок дружніх стосунків; заходи в рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу, Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», Всеукраїнського тижня права, тренінги з профілактики булінгу у рамках програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»; тематичні заходи, виставки, акції «Стоп булінг», створювався безпечний освітній простір; формувався позитивний мікроклімат та толерантна міжособистісна взаємодія в ході годин спілкування, тренінгів. Після анкетування були проведені бесіди щодо засобів реагування на прояви булінгу серед здобувачів освіти.

У гімназії немає зареєстрованих фактів булінгу. Адміністрація гімназії, педагогічні працівники та психологічна служба вчасно реагують на будь-які конфлікти під час освітнього процесу.

4.2. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку

У школі працює Рада профілактики правопорушень, робота якої направлена на те, щоб:

- формувати в учнів правові поняття, які б регулювали їхню поведінку; - вироблення в них навичок і звичок правомірної поведінки;

- формувати в учнів активну позицію у правовій сфері, тобто нетерпимого відношення до правопорушень, прагнення взяти участь у боротьбі з

цими негативними явищами;

- вироблення уміння протистояти негативним впливам; -подолання у свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувались внаслідок неправильного виховання. Радою профілактики правопорушень було проведено правові всеобучі для учнів школи. Також здійснюються організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, під постійним контролем знаходились питання:

- максимального охоплення навчанням учнів;

-контролю за відвідування учнями школи навчальних занять;

- виконання заходів, спланованих у річному плані щодо попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності.

Усі класні керівники та вчителі-предметники ознайомлені з нормативними документами, що регулюють роботу з питання проведення профілактичної роботи щодо попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх. Питання профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх розглядаються на нарадах при директорові, засіданнях методичних спільнот класних керівників, педагогічних нарадах, батьківських зборах.

5. Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу освіти до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями

Педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь в освітньому процесі, є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами

та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

У 2021/2022 н.р. всі заходи з батьками проводились у онлайн-режимі.

Учнівське самоврядування – це сформована безпосередньо учнівською громадою організація учнів.

Діяльність органу учнівського самоврядування здійснюється відповідно до принципів демократичності, колегіальності, виборності, гласності, відповідальності за прийняті рішення, взаємодії та співпраці з іншими учасниками освітнього процесу. Органи учнівського самоврядування працюють у тісному контакті з педагогічним колективом школи, мають Статут, створений на підставі Конституції України, Закону «Про освіту», Декларації прав дитини. Учні школи беруть участь у заходах, проєктах, конкурсах, змаганнях та програмах згідно календаря творчих справ шкільного парламенту.

6. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу освіти. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Стаття 40 Конституції України усім громадянам України надає право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Право на звернення забезпечує громадянам можливість захищати свої права і законні інтереси та відновлення їх у разі порушення, участі в управлінні державними і громадськими справами та впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій.

За 2021-2022 навчальний рік не було винесено дисциплінарних стягнень.

Посадовими особами школи особистий прийом громадян проводився у відповідності до чинного законодавства України.

Як керівник закладу, щодня веду прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності закладу освіти, розглядаю пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую управління про прийняті рішення.

У закладі є журнал обліку звернень громадян. Протягом 2021 року надійшло 149 звернень. З них: заяви від батьків (про зарахування дитини до закладу, на групу продовженого дня, до 1 класу; про відрахування дитини із закладу; про видачу довідки про зарахування) – 80; заяви від працівників – 58; депутатське звернення -1.

За звітний період порушень термінів розгляду звернень не допущено.

Особисті прийоми громадян проводяться відповідно до графіку прийому громадян, розміщеному на інформаційному стенді.

Шановні учасники зборів. На цьому я закінчую свій звіт.

Щиро вдячна всім за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість, за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні дати їм все найкраще, виховати їх добрими, розумними і щасливими.

Шановні батьки, спасибі за витримку, яку ви демонстрували під час дистанційного навчання. У цьому році, як ніколи раніше, ми відчули, що таке дійсно плідна співпраця.

Ми щиро дякуємо вам!

ВСІМ Миру та Перемоги!

Дякую за увагу!


Звіт директора за підсумками 2020/2021 н. р.

Шановні присутні! Сьогодні ми зібралися, щоб зробити підсумки роботи за 2020/2021 навчальний рік.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55«Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178, наказу соціально-гуманітарного управління виконавчого комітету БМР від 21 травня 2021 року № 50 «Про звітування керівників закладів освіти Богуславської міської ради за підсумками 2019/2020 н.р.» та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти згідно ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Закону України № 2442 – VI «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної середньої освіти», Державних стандартів, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти. І найважливіше, школа існує для дитини.

Педагогічним колективом забезпечується реалізація Державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального робочого плану з метою максимального розвитку інтелекту, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури.

Головними завданнями закладу освіти є:

- виховання громадянина України;

- формування особистості здобувача освіти, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;

- забезпечення виконання вимог Державних стандартів базової середньої освіти, підготовка здобувачів освіти до подальшої освіти і трудової діяльності;

- виховання в здобувачів освіти поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

- забезпечення реалізації права здобувачів освіти на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, мов національних меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я здобувачів освіти;

- забезпечення соціального захисту здобувачів освіти, сприяння встановлення рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів, відповідно до їх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;

- реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття базової середньої освіти;

- створення передумов для соціальної адаптації, подальшої інтеграції в суспільство осіб з особливими освітніми потребами;

- формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

Перегляд презентації.

1. Інформація про заклад освіти

Ісайківська гімназія Богуславської міської ради Київської області – це заклад загальної середньої освіти комунальної форми власності, основним видом діяльності якого є освітня діяльність, знаходиться у спільній власності Богуславської територіальної громади.

Ісайківська гімназія Богуславської міської ради Київської області створена на підставі Закону України «Про освіту» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року».

Ісайківська гімназія є правонаступником Ісайківського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок » Богуславської районної ради Київської області та перебуває у власності Богуславської міської ради.

Засновником та Власником гімназії є Богуславська об’єднана територіальна громада, в особі Богуславської міської ради Київської області

Повна назва закладу освіти: Ісайківська гімназія Богуславської міської ради Київської області.

Скорочена назва закладу освіти: Ісайківська гімназія.

Адреса закладу:

09730,

Київська область

Богуславський район

село Ісайки

вул. Центральна, 3.

Кількість класів: 9

Мова навчання: українська

Іноземні мови: англійська

E-mail: isayky.nvk@gmail.com

Кількість учнів: 99

Кількість класів: 9

Мова навчання: українська

Кількість вчителів: 18.

1.1.Кадрове забезпечення

У 2020/2021 н.р. у закладі освіти працювали 13 вчителів (на постійній основі), 1 вчитель - за строковим трудовим договором; 3 вчителі –сумісники.

Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:

• мають повну вищу освіту: - 11 осіб –78,6 % ;

• мають базову освіту: бакалавр – 1 – 7,1 %;

• середню спеціальну – 2 - 14,2 %.

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:

Спеціалістів вищої категорії – 7(39%)

Спеціалістів І категорії – 3 (17%)

Спеціалістів ІІ категорії- 3 (17%)

Спеціалістів – 5 (27%)

Старших учителів - 1

2. Навчальна діяльність

Усі діти та підлітки шкільного віку, що проживають на території обслуговування, одержують базову загальну середню освіту. У 2020-2021 навчальному році в школі навчалося 99 учнів – (47 учнів – у початковій школі, 52 учні – у середній школі). Всі учні переведено до наступних класів, 4 учнів нагороджено Похвальними листами: 4 клас: Поліщук Софія, Кондратюк Єгор, (класний керівник Дорошенко Т.Л.); 5 клас – Шумивода Дар’я, Овчар Марина (класний керівник Тернова О.В.)

Протягом навчального року 3 учнів прибули до закладу для подальшого навчання Осипенко Сніжана (9 клас), (Васильченко Аліна (3 клас), Просол Богдан ( 9 клас). У першому класі навчалося 9 учнів.

Індивідуальною формою навчання в школі охоплені 2 учнів. Освітній процес було організовано відповідно до навчального плану та річного плану роботи школи. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 50 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», Постанови МОЗ України від 23 квітня 2021 року № 4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хв. хвороби (COVID-19) . Учні навчалися дистанційно (завдання та перевірка виконання завдань, тестів здійснювалася через групи в Viber, персональні електронні пошти вчителів, шкільний сайт, в телефонному режимі, за допомогою платформи “Google Classroom” та інших засобів дистанційного зв’язку .

Вчителі працювали відповідно до державних навчальних програм, затверджених Міністерством науки і освіти України та складених за ними календарних планів. Станом на 28.05.2021 року інваріантна та варіативна складові частини навчальних планів виконано.

Вчителями здійснено модифікування навчального матеріалу для якісного здійснення освітнього процесу в умовах карантину.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 03.03.2021 № 273 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році» учні 4-го та 9-го класу були звільнені від проходження державної підсумкової атестації. Усі здобувачі освіти оцінені та переведені до наступного класу.

У 2020-2021 навчальному році в дитячому садку виховувалося 21 дитина дошкільного віку. Працював дитячий садок за програмою «Українське дошкілля».

3. Методична робота

Освітній процес базується на чинному законодавстві України, зосереджений на дотриманні Конвенції про права дитини, Статуту, керується Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора.

Згідно з принципами й положеннями нормативних документів про освіту у 2020/2021 навчальному році була спрямована на підвищення професійної майстерності, розвиток творчої особистості вчителя, учня. Головні зусилля було зосереджено на розбудові соціально-орієнтовного навчального процесу, наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, такого морально-психологічного клімату, який сприяв пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, мотивації до високої результативності у професійній діяльності, покращенню якості освіти, оптимізації контролю.

Педагогічний колектив працював над здійсненням процесу навчання і виховання на основі нової парадигми ролі виховання в процесі формування ключових компетентностей учителя; удосконаленням форм методичної роботи з керівниками методичних об’єднань; впровадженням нових технологій навчання; наданням адресної допомоги вчителям, підвищенням їх фахового та професійного рівнів; створенням моделі компетентного випускника школи.

Протягом навчального року успішно були реалізовані завдання, поставлені перед здобувачами освітнього процесу.

Весь освітній процес спрямовувався на забезпечення наступності в навчанні початкової, середньої школи.

Тематика заходів зорієнтована на вирішення питань, пов’язаних із загальношкільною проблемою і включає такі аспекти шкільного життя: методична робота, освітній процес, виховна робота, позашкільна діяльність.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників гімназії дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому рівні.

Для реалізації методичної теми протягом навчального року тривав активний пошук нових форм і функціональних структур з підготовки вчителя в загально методичному, психолого-педагогічному аспектах. Педагогічний колектив працював над перетворенням освітнього процесу на активну, практичну та цікаву взаємодію учнів та батьків.

Застосовувались такі способи впровадження даної проблеми:

- використання форм і методів організації навчальної діяльності, орієнтовані на конкретного вчителя (ярмарки педагогічних ідей, конкурси, «круглі столи» та інше),

- створення атмосфери зацікавленості кожного педагога (моральне і матеріальне заохочення),

- підтримки вчителя в його бажанні знаходити власну методику викладання на уроці,

- самовдосконалення та саморозвиток педагога (участь у різноманітних конкурсах, друк методичних розробок, проведення відкритих уроків, позакласні заходи, тощо).

Диференціація навчання, використання активних і інтерактивних форм і методів ставить у центр всієї шкільної освітньої системи особистість дитини, забезпечення комфортних та безпечних умов її розвитку, реалізації її природного потенціалу.

Основним органом, який здійснював організацію діяльності педагогічних працівників була педагогічна рада. Своєчасно проводились засідання педагогічної ради. Було проведено 11 засідань педагогічної ради.

Методична робота у 2020/2021 навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів школи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.

У 2020/2021 навчального року педагогічний колектив школи започаткував роботу над методичною темою: «Впровадження сучасних освітніх технологій в освітній процес як умова інноваційного розвитку закладу освіти».

У ході роботи над темою, вирішувалися такі завдання:

· науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;

· удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів,

· підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;

· забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;

· підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;

· організація роботи з обдарованими дітьми через підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;

· підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;

· мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;

· удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;

· поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на освітніх сайтах;

· забезпечення змістовного наповнення веб-сайту НВК;

· підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;

· сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;

· робота над удосконаленням сучасного уроку.

Ключовою формою методичної роботи з педагогами були шкільні методичні об'єднання:

МО класних керівників – керівник Коваль В.М.;

МО суспільно-гуманітарного та естетичного циклів – керівник

Благомислова Т.М.

МО природничо-математичного циклу – керівник Печора О.І.;

МО вчителів початкових класів та вихователів дитячого садка – керівник Дивнич А.І.

Педагоги шкільних методичних об’єднань спрямовували роботу на розвиток професійної компетентності, сучасного стилю педагогічного мислення і готовності до професійного самовдосконалення. На засіданнях впроваджувалися такі форми роботи: наставництво, проведення майстер-класів, педагогічних майстерень,самоосвіта,вивчення, апробація та впровадження інноваційних педагогічних технологій, ефективного педагогічного досвіду, участь у розробці дидактичних матеріалів, у тому числі електронних; самоосвіта,відвідування відкритих уроків, практичні заняття з конструювання сучасного уроку у наставників; брали участь у навчальних майстер-класах, методичних семінарах, отримали індивідуальні консультації та практичну допомогу педагогів-майстрів і педагогів-спеціалістів, планували траєкторію саморозвитку. У своїй роботі вчителі впроваджують інноваційні технології , поєднують групові та індивідуальні форми роботи, підвищують науково – теоретичний рівень викладання навчальних предметів.

Педагогічні працівники постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Були атестовані: Куцевол В.П., вчитель історії та правознавства, на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», Мартиненко Н.В., вчитель початкових класів, на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»,«Старший вчитель», Радчук О.І., вчитель англійської мови, на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії», Печора О.І., вчитель математики, на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».

Коваль В.М., вчитель фізичної культури, є учасником семінарів Всеукраїнської мережі шкіл олімпійської освіти в Київській області.

Дорошенко Т.Л. пройшла навчання для учителів, які у 2021/2022 навчальному році будуть працювати з учнями 1-х класів.

Важливим показником рівня проведення методичної роботи є підготовка учнів до предметних олімпіад, до творчих конкурсів.

Учителями-предметниками та адміністрацією забезпечено участь команд школи у предметних олімпіадах та конкурсах, які проводились до встановлення «червоної зони».

Призові місця:

№ з/п Прізвище, ім’я учня (учениці) Клас Предмет Місце Вчитель
1 Овчар Марина 5 Мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка І Благомислова Т.М. Поліщук І.М.
2 Чернишова Аліса 3 Конкурс ім. П. Яцика ІІІ Кілочицька Т.М.

Для забезпечення освітнього процесу протягом навчального року здійснювався внутрішкільний контроль, а саме за рік контролювалися:

· правильність ведення шкільної документації, дотримання єдиного мовного режиму;

· облік дітей шкільного віку, відвідування ними, забезпечення підручниками;

· санітарно-гігієнічні умови навчання і виховання учнів;

· стан викладання предметів;

· стан виконання навчальних планів і програм;

· перевірка учнівських зошитів, щоденників;

· проходження навчальних екскурсій та навчальної практики;

· підготовка закладу освіти до нового навчального року.

Для забезпечення освітнього протягом навчального року здійснювався внутрішкільний контроль, а саме за рік контролювалися:

правильність ведення шкільної документації, дотримання єдиного мовного режиму; забезпечення підручниками;

санітарно-гігієнічні умови навчання і виховання учнів;

стан викладання предметів;

стан виконання навчальних планів і програм;

перевірка учнівських зошитів, щоденників;

організація літнього відпочинку дітей, проходження навчальних екскурсій та навчальної практики;

підготовка закладу до нового навчального року.

Відводилась робота питанню виховання учнівської молоді.

Здобувачі освіти є постійними учасниками різноманітних районних конкурсів, творчих виставок. У багатьох конкурсах учні зайняли призові місця, а саме:

1. Районний етап обласного конкурсу фотографій «Неосяжна моя, Україно!»:

Номінація «Туристи на маршруті»:

ІІІ місце – Кондратюк Єгор, учень 4 класу, за роботу «Чиста сльоза», керівник Дорошенко Т.Л.

2. Районний етап конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»:

напрям «Архітектура»:

ІІ місце – Бурлуцький Андрій, учень 9 класу, за роботу «Пам'ять поколінь», керівник Коваль В.М.;

напрям «Портрет»:

ІІ місце – Радчук Інга, учениця 7 класу, за роботу «Дівчина - калина», керівник Радчук О.І.;

напрям «Флора і фауна»:

ІІ місце – Шумивода Дар'я, учениця 5 класу, за роботу «На сторожі спокою» керівник Василенко А. С.

3. Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»:
номінація «Копії стародавніх іграшок»:

ІІ місце - Ткаченко Артем, учень 8 класу, Ткаченко Вікторія, учениця 4 класу за роботу «Матвій та Орися», керівник Кравченко А. С.;

номінація «Сучасні дизайнерські вироби»:

ІІІ місце - Кривошея Євген, учень 4 класу, за роботу «Татусеве захоплення», керівник Дорошенко Т. Л.

4. Районний етап обласної виставки-конкурсу дитячого малюнку «Право очима дитини»:

номінація «Графіка»:

ІІ місце – Шевченко Артем, учень 3 класу, за роботу «Наші права», керівник Кілочицька Т.М.;

ІІІ місце –Мруць Ярина, учениця 3 класу, за роботу «Право на відпочинок», керівник Кілочицька Т. М.

5. Районний етап Всеукраїнської новорічно – різдвяної виставки «Новорічна композиція»:

номінація «Новорічна композиція»:

ІІ місце – Марков Євгеній, учень 4 класу, за роботу «Символ року. Новорічний бик», керівник Дорошенко Т. Л.;

ІІІ місце – Юрківський Артем, учень 3 класу, за роботу «Новорічні подарунки», керівник Кілочицька Т. М.

6. Районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охрона праці очима дітей»:

І місце - Федусенко Юрій, учень 9 класу, за роботу «Помилка на праці – вартує життя», керівник Коваль В.М.

7. Районний етап Всеукраїнського конкурсу «Космічні фантазії»:
номінація «Графіка»:
ІІІ місце – Федусенко Юрій, учень 9 класу, за роботу «Космічний корабель», керівник Тернова О.В.;
номінація «Література, Журналістика»:

ІІІ місце – Чернишова Аліса, учениця 3 класу, за роботу «Загадкова планета», керівник Кілочицька Т.М.

8. Територіальний етап обласного конкурсу плакатів «Безпека дорожнього руху – це життя»:

ІІІ місце – Андрікевич Надія за роботу «Правила безпеки на дорозі», керівник Тернова О.В.

9. Територіальний етап обласного вокального шоу «Калиновий голос Київщини»:

І місце – Овчар Марина, учениця 5 класу.

10. Територіальний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

ІІ місце – рій «Чорнобривець».

Усі здобувачі освіти з початку навчального року були забезпечені підручниками.

Протягом 2020/2021 року проводилася профілактична робота з учнями з метою попередження правопорушень, булінгу. Профілактичну роботу проводила соціальний педагог Дивнич В.С. Також соціальний педагогпрацювала над проблемою особистісного зросту та соціалізації учасників освітнього процесу. Для цього протягом року була проведена робота з учнями, працівниками, батьками, адміністрацією закладу в наступних напрямках: діагностична робота, прогностична діяльність, консультативна робота, захисна діяльність, профілактична діяльність, зв’язки з громадськістю.

Директором особисто контролюється робота шкільного сайту. На ньому представлена управлінська діяльність, навчальна, виховна, методична робота, діяльність соціально-психологічної служби тощо, сторінка з історії школи, шкільне життя. Сайт оновлюється. Учителі доповнюють сайт своїми напрацюваннями, фотоматеріалами.

4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників

4.1. Соціальна підтримка дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.

Діти пільгових категорій постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи та соціально - психологічної служби. З ними проводяться бесіди, анкетування, тренінги по соціалізації.

Для дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів в І та ІІ семестрі було організоване гаряче харчування, яке здійснювало ТОВ «Чайка» за результатами тендеру. Право на безкоштовне харчування мають діти-сироти, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти, батьки яких є учасниками АТО, діти-переселенці та діти, позбавлені батьківського піклування, напівсироти, діти, одиноких матерів.

І семестр:

Харчування в дитячому садку відбувалося на бюджетній та платній основі. Надавалося безкоштовне гаряче харчування вихованцям різновікової групи дитячого садка з розрахунку 26,00 грн. (10 грн. 40 коп. (40%) – батьки, 15 грн. 60 коп. (60%) – районний бюджет); для учнів пільгових категорій 1-9 класів – 23,80 грн. при одноразовому харчуванні; для учнів 1-4 класів -23,80 грн.- при одноразовому харчуванні при наявності фінансового ресурсу.

ІІ семестр:

Надавалося безкоштовне гаряче харчування вихованцям різновікової групи дитячого садка з розрахунку 28,60 грн. (11 грн. 44 коп. (40%) – батьки, 17 грн. 16 коп. (60%) – місцевий бюджет); для учнів пільгових категорій 1-9 класів –24 грн. при одноразовому харчуванні; для учнів 1-4 класів - 24,00 грн. - при одноразовому харчуванні та за наявності фінансового ресурсу.

Харчування здійснювалося кухарем Козленко О.В. Працівник їдальні була забезпечена засобами індивідуального захисту: захисними масками, захисними окулярами, захисним щитком, одноразовими рукавичками на 100%.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Учні 1-4 класів харчуються під час перерви після третього уроку, учні 5-9 класів під час перерви після четвертого уроку. Харчування проводилось на основі перспективного меню. Всі продукти харчування завозяться централізовано. Учні перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів, класних керівників. Ретельно слідкується за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. Класні керівники систематично пояснюють учням, батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини. Скарг на роботу їдальні та її працівників не поступало.

4.2. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі щодня у школу та дитячий садок приходила медична сестра Осипенко Тамара Іванівна, яка організовувала систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечувала профілактику дитячих захворювань. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ. Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі Богуславської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в медичних особових книжках установленого зразка, які зберігаються у директора.

4.3. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Є в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу в школі знаходиться під контролем адміністрації та учителів.

Розроблено та затверджено посадові інструкції, інструкції з охорони праці і безпеки життєдіяльності, правила внутрішнього розпорядку, видано відповідні накази, налагоджено інструктування учнів у кабінетах фізики, хімії, біології, на уроках фізкультури, трудового навчання, інформатики, під час перерв у коридорах, на спортивному майданчику, в їдальні. Ведеться робота щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Систематично здійснюються практичні заняття з учнями з метою вироблення умінь діяти в умовах надзвичайних ситуацій, при загрозі життю і здоров’ю дітей, надавати невідкладну допомогу. Із педагогічним і обслуговуючим персоналом проводяться інструктажі з техніки безпеки та охорони праці в установленому порядку. В усіх кабінетах наявні інструктажі з правил безпеки життєдіяльності, з дітьми проводиться відповідна робота, про що свідчать записи в журналах реєстрації інструктажу (кабінет хімії, кабінет інформатики, кабінет біології, кабінет фізики, кабінет трудового навчання), журналі вступного інструктажу, журналі цільового інструктажу.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у навчальному 2020-2021 році заклад здійснював свою діяльність з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

5. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями

У гімназії управлінські структури представлені на рівні закладу освіти адміністрацією (директор, заступники) і загальними зборами колективу (учителі, учні, батьки); на педагогічному рівні – учителями; на батьківському рівні – батьками; на учнівському рівні – учнями як суб’єктами управління своєю освітньою діяльністю.

6. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази

Адміністрація разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб проводиться централізованою бухгалтерією соціально-гуманітарного управління ВК БМР. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам.

Приміщення знаходяться в задовільному стані, створено умови для роботи і навчання, існують кабінети, що відповідають сучасним вимогам, але всі вони потребують дооснащення сучасними засобами навчання. Працівники приділяють достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поповнюються новими стендами, активно проводиться робота щодо озеленення. Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються придбані та вирощені квіти, які протягом літа доглядаються працівниками закладу. Своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, скошується трава на газонах.

Наприкінці кожного навчального року весь трудовий колектив докладає максимум зусиль для того, щоб належним чином підготувати школу та її територію до роботи в новому навчальному році. Активно залучаються спонсорські кошти.

Адміністрація та педагогічний колектив тісно співпрацюють з батьками закладу освіти, колишніми випускниками, підприємцями (спонсорами).

Проте існують певні проблеми матеріально-технічного забезпечення:

1. Оновлення застарілих меблів.

2. Дозаміна вікон. (ІІ поверх)

3. Перекриття даху.

4. Забезпечення мультмедійних засобами.

5. Залучення додаткових джерел фінансування закладу освіти та їх раціональне використання.

Батьки проводять ремонти та підготовку класних кімнат до наступного навчального року за власні кошти.

Сьогодні ми дякуємо т.в.о. голови Богуславської РДА Салаті О.П.(2020 р.),
голові районної ради Замирайлу В. М.,
в.о.начальнику відділу освіти Богуславської РДА І. Крушеницькій,

сільському голові с. Ісайки Кушці П.В.,

сільському голові с. Дмитренки Олексієнку В.П.,

голові Богуславської ТГ Хоменку В. М.,

начальнику соціально-гуманітарногоуправління ВК БМР О. Поліщук,

начальнику відділу освіти соціально-гуманітарногоуправління ВК БМР

О. Духан, методистам та спеціалістам управління .

директору ТОВ «Агрофортуна» Олефіренко Д.В.,

директору ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» Польовому Р.І.,

старості села Г. Васильченко,

всім батькам та працівникам.

Велике спасибі Всім за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

7. Управлінська діяльність та звернення громадян

Управлінська діяльність

Управління здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у закладі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та здобувачів освіти забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток гімназії.

Адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. У гімназії створено такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе.

8. Пріоритетні завдання, цілі в новому навчальному році:

Адміністрація вважає, що головні проблеми, які необхідно вирішити в майбутньому це :

Ø виховання громадянина України;

Ø формування особистості здобувача освіти, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;

Ø забезпечення виконання вимог Державних стандартів базової середньої освіти, підготовка здобувачів освіти до подальшої освіти і трудової діяльності;

Ø виховання в здобувачів освіти поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;

Ø забезпечення реалізації права здобувачів освіти на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

Ø виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, мов національних меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

Ø виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я здобувачів освіти;

Ø забезпечення соціального захисту здобувачів освіти, сприяння встановлення рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів, відповідно до їх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;

Ø реалізація права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття базової середньої освіти;

Ø створення передумов для соціальної адаптації, подальшої інтеграції в суспільство осіб з особливими освітніми потребами;

Ø формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

Щиро вдячна педагогічному колективу за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Щиро вдячна всім працівникам за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Особливо хочу подякувати адміністрації, своїм заступникам за розуміння, підтримку, творчість, ініціативність, наполегливість. Мета розвитку освіти –забезпечення прав особистості на рівний доступ до якісної освіти, що відповідає вимогам суспільства, яке динамічно розвивається, запитам кожного громадянина, потребам держави й регіону, розширення форм неперервної освіти педагогів та управлінців, удосконалення системи їхнього стимулювання.

Наше завдання – створити сприятливі умови для їх розвитку, для соціалізації, для адаптації до нових умов, для успішного навчання та набуття необхідних для життя знань та навичок. Це все робота не одного дня і не одного року. Та я вірю, що всі задумані звершення нам під силу за тієї умови, що будемо діяти спільно, згуртовано!

Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість.

Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати, жили у мирній країні, були здоровими.

Дякую за увагу!

Директор гімназії І. Поліщук

Ісайківська гімназія

Богуславської районної ради Київської області

вул. Центральна 3, с. Ісайки, Богуславський район, Київська область, 09730, тел.(04561) 3-5331,е-mail: isayky.nvk@gmail.com; веб –сайт: http://isaiky-nvk.edukit.kiev.ua, код ЄДРПОУ 25300341

27.08.2020 № 1-20/ на № _______ від _______

Відділу освіти

Богуславської районної

державної адміністрації

Звіт директора НВК за 2019/2020 навчальний рік

Шановні присутні! Сьогодні ми зібралися, щоб зробити підсумки роботи навчально-виховного комплексу за 2019/2020 навчальний рік.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55«Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178, наказу відділу освіти від 25 травня 2020 року № 50 №Про звітування керівників закладів освіти Богуславського району за підсумками 2019/2020 н.р.» та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти згідно ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Закону України № 2442 – VI «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної середньої освіти», Державних стандартів, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти. І найважливіше, школа існує для дитини.

Педагогічним колективом забезпечується реалізація Державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального робочого плану з метою максимального розвитку інтелекту, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури.

Головною метою освіти в закладі освіти є виявлення й розвиток здібностей кожного учня, формування духовно багатої, вільної, фізично здорової, творчо мислячої особистості, яка володіє міцними базовими знаннями, орієнтована на високі моральні цінності.

Для кожного педагога навчальний рік складається з нескінченних годин підготовки до уроків, творчих пошуків з метою оновлення змісту навчання, хвилювання і турбот про дітей.

Для учнів - це оволодіння системою знань, умінь, практичних навичок, - це життя в дружному колективі - це фізичне, моральне, духовне зростання.

Як директор НВК, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, Законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу освіти.

1. Загальна інформація про школу

Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської області створений шляхом реорганізації Ісайківської середньої школи І- ІІІ ступенів.

Засновником НВК є Богуславська районна рада.

Повна назва: Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської області.

Поштова адреса: 09730,

Київська область

Богуславський район

с.Ісайки

вул. Центральна, 3

E-mail: isayky.nvk@gmail.com

Кількість учнів: 101

Кількість класів: 9

Мова навчання: українська

Кількість вчителів: 18.

1.1.Кадрове забезпечення

У 2019/2020 н.р. у закладі освіти працювали 13 вчителів (на постійній основі), 3 вчителі - за строковим трудовим договором; 5 вчителі –сумісники.

Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:

• мають повну вищу освіту: - 11 осіб –78,6 % ;

• мають базову освіту: бакалавр – 1 – 7,1 %;

• середню спеціальну – 2 - 14,2 %.

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:

Спеціалістів вищої категорії – 7(39%)

Спеціалістів І категорії – 3 (17%)

Спеціалістів ІІ категорії- 3 (17%)

Спеціалістів – 5 (27%)

Старших учителів - 1

2. Навчальна діяльність

Усі діти та підлітки шкільного віку, що проживають на території обслуговування, одержують базову загальну середню освіту. У 2019-2020 навчальному році в школі навчалося 101 учень – (50 учнів – у початковій школі, 51 учень – у середній школі). Всі учні переведено до наступних класів, 6 учнів нагороджено Похвальними листами: 3 клас: Поліщук Софія, Кондратюк Єгор, (класний керівник Дорошенко Т.Л.); 4 клас – Шумивода Дар’я, Синьогуб Ельза, Овчар Марина (класний керівник Дивнич А.І.). 6 клас – Гриб Я.

Середній бал успішності становить – 8,4.

Протягом навчального року вибули 3 учнів (Дубина В.(2 клас), Дубина Г. (3 клас), Хромова А. ( 3 клас) у зв’язку з переводом до іншого навчального закладу, 3 учнів прибули до закладу для подальшого навчання (Зацарний К.(4 клас), Колганова В.(1 клас, Ткаченко Р.(2 клас).У першому класі навчалося 12 учнів.

Індивідуальною формою навчання в школі охоплені 3 учнів. Освітній процес було організовано відповідно до навчального плану та річного плану роботи школи. З 11.03.2020 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 року № 1/9-154 щодо запровадження карантину для усіх типів закладів освіти, наказу відділу освіти Богуславської РДА від 11.03.2020 р. № 36 «Про призупинення освітнього процесу в закладах освіти Богуславського району» та з метою недопущення поширення COVID-19 було призупинено освітній процес у закладі освіти з 12.03.2020 року по 29.05.2020 включно(терміни карантину змінювалися). Учні навчалися дистанційно (завдання та перевірка виконання завдань, тестів здійснювалася через групи в Viber, персональні електронні пошти вчителів, шкільний сайт, в телефонному режимі).

Вчителі працювали відповідно до державних навчальних програм, затверджених Міністерством науки і освіти України та складених за ними календарних планів. Станом на 29.05.2020 року інваріантна та варіативна складові частини навчальних планів виконано.

Вчителями здійснено модифікування навчального матеріалу для якісного здійснення освітнього процесу в умовах карантину.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 № 463 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році» учні 4-го та 9-го класу були звільнені від проходження державної підсумкової атестації. Усі здобувачі освіти оцінені та переведені до наступного класу.

У 2019-2020 навчальному році в дитячому садку виховувалося 19 дітей дошкільного віку. Працював дитячий садок за програмою «Українське дошкілля».

3. Методична робота

Навчально-виховна робота базується на чинному законодавстві України, зосереджена на дотриманні Конвенції про права дитини, Статуту, керується Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора.

Згідно з принципами й положеннями нормативних документів про освіту, рекомендаціями відділу освіти Богуславської районної державної адміністрації, робота в школі у 2019/2020 навчальному році була спрямована на підвищення професійної майстерності, розвиток творчої особистості вчителя, учня. Головні зусилля було зосереджено на розбудові соціально-орієнтовного навчального процесу, наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, такого морально-психологічного клімату, який сприяв пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, мотивації до високої результативності у професійній діяльності, покращенню якості освіти, оптимізації контролю.

Педагогічний колектив працював над здійсненням процесу навчання і виховання на основі нової парадигми ролі виховання в процесі формування ключових компетентностей учителя; удосконаленням форм методичної роботи з керівниками методичних об’єднань; впровадженням нових технологій навчання; наданням адресної допомоги вчителям, підвищенням їх фахового та професійного рівнів; створенням моделі компетентнісного випускника школи.

Протягом навчального року успішно були реалізовані завдання, поставлені перед здобувачами освітнього процесу.

Весь освітній процес спрямовувався на забезпечення наступності в навчанні початкової, середньої та старшої школи.

Тематика заходів зорієнтована на вирішення питань, пов’язаних із загальношкільною проблемою і включає такі аспекти шкільного життя: методична робота, навчальний процес, виховна робота, позашкільна діяльність.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на достатньому рівні.

Для реалізації методичної теми протягом навчального року тривав активний пошук нових форм і функціональних структур з підготовки вчителя в загально методичному, психолого-педагогічному аспектах. Педагогічний колектив працював над перетворенням освітнього процесу на активну, практичну та цікаву взаємодію учнів та батьків.

Застосовувались такі способи впровадження даної проблеми:

- використання форм і методів організації навчальної діяльності, орієнтовані на конкретного вчителя (ярмарки педагогічних ідей, конкурси, «круглі столи» та інше),

- створення атмосфери зацікавленості кожного педагога (моральне і матеріальне заохочення),

- підтримки вчителя в його бажанні знаходити власну методику викладання на уроці,

- самовдосконалення та саморозвиток педагога (участь у різноманітних конкурсах, друк методичних розробок, проведення відкритих уроків, позакласні заходи, тощо).

Диференціація навчання, використання активних і інтерактивних форм і методів ставить у центр всієї шкільної освітньої системи особистість дитини, забезпечення комфортних та безпечних умов її розвитку, реалізації її природного потенціалу.

Основним органом, який здійснював організацію діяльності педагогічних працівників була педагогічна рада. Своєчасно проводились засідання педагогічної ради. Було проведено 10 засідань педагогічної ради.

Методична робота у 2019/2020 навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів школи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.

У 2019/2020 навчального року педагогічний колектив школи започаткував роботу над методичною темою: «Впровадження сучасних освітніх технологій в освітній процес як умова інноваційного розвитку закладу освіти».

У ході роботи над темою, вирішувалися такі завдання:

· науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;

· удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів,

· підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;

· забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;

· підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;

· організація роботи з обдарованими дітьми через підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;

· підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;

· мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;

· удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;

· поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на освітніх сайтах;

· забезпечення змістовного наповнення веб-сайту НВК;

· підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;

· сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;

· робота над удосконаленням сучасного уроку.

Ключовою формою методичної роботи з педагогами були шкільні методичні об'єднання:

МО класних керівників – керівник Коваль В.М.;

МО суспільно-гуманітарного та естетичного циклів – керівник

Благомислова Т.М.

МО природничо-математичного циклу – керівник Печора О.І.;

МО вчителів початкових класів та вихователів дитячого садка – керівник Дивнич А.І.

Педагоги шкільних методичних об’єднань спрямовували роботу на розвиток професійної компетентності, сучасного стилю педагогічного мислення і готовності до професійного самовдосконалення. На засіданнях впроваджувалися такі форми роботи: наставництво, проведення майстер-класів, педагогічних майстерень,самоосвіта,вивчення, апробація та впровадження інноваційних педагогічних технологій, ефективного педагогічного досвіду, участь у розробці дидактичних матеріалів, у тому числі електронних; самоосвіта,відвідування відкритих уроків, практичні заняття з конструювання сучасного уроку у наставників; брали участь у навчальних майстер-класах, методичних семінарах, отримали індивідуальні консультації та практичну допомогу педагогів-майстрів і педагогів-спеціалістів, планували траєкторію саморозвитку. У своїй роботі вчителі впроваджують інноваційні технологіі , поєднують групові та індивідуальні форми роботи, підвищують науково – теоретичний рівень викладання навчальних предметів.

Педагогічні працівники постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Пройшли курси підвищення кваліфікації: Глушко О.І, вихователь ГПД, Мартиненко Н.В., вчитель початкових класів, Поліщук І.М., вчитель української мови та літератури. Куцевол В.П., вчитель історії та правознавства. Були атестовані: Василенко В.А., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель зарубіжної літератури, на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»,вчитель початкових класів Дорошенко Т.Л. на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст І категорії»., Поліщук І.М., вчитель української мови та літератури, на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».

Коваль В.М., вчитель фізичної культури, є учасником семінарів Всеукраїнської мережі шкіл олімпійської освіти в Київській області.

Поліщук І.М., Василенко В.А. були учасниками навчання – тренінгу по програмі «Нова українська школа».

Дивнич А.І. пройшла навчання для учителів, які у 2020/2021 навчальному році будуть працювати з учнями 1-х класів.

Мартиненко Н.В., Кілочицька Т.М. пройшли тренінгові заняття для учителів, які викладають інтегрований курс «Мистецтво».

На базі НВК відбувся семінар – практикум для вихователів з теми «Реалізація освітньої лінії «Дитина у природному довкіллі» Базового компонента дошкільної освіти».

Важливим показником рівня проведення методичної роботи є підготовка учнів до предметних олімпіад, до творчих конкурсів.

Учителями-предметниками та адміністрацією НВК забезпечено участь команд школи у предметних олімпіадах та конкурсах.. У 2019/2020 навчальному році у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін та творчих конкурсах брали активну участь 13 учнів ( Кондратюк Є., Шумивода Д, Омельченко Я., Бурлуцький А., Бурлуцький Ю., Гриб Я., Гриб П., Венжега Д., Лабзенко К., Андрікевич І., Шуканов М., Лавренко О., Руссо М.).

Призові місця:

№ з/п Прізвищ , ім’я, по батькові учня (учениці) Клас Предмет Місце
1 Лавренко О. 9 Трудове навчання ІІ
2 Бурлуцький А. 8 Історія України ІІІ
3 Гриб П. 9 Інформатика ІІІ
4 Венжега Т. 5 Мовно-літературний конкурс ім. Т.Шевченка ІІІ

Для забезпечення освітнього процесу протягом навчального року здійснювався внутрішкільний контроль, а саме за рік контролювалися:

· правильність ведення шкільної документації, дотримання єдиного мовного режиму;

· облік дітей шкільного віку, відвідування ними НВК, забезпечення підручниками;

· санітарно-гігієнічні умови навчання і виховання учнів у НВК;

· стан викладання предметів: у І семестрі –українська мова, музичне мистецтво, трудове навчання (початкова школа); у ІІ семестрі – математики.

· стан виконання навчальних планів і програм;

· перевірка учнівських зошитів, щоденників;

· проходження навчальних екскурсій та навчальної практики;

· підготовка закладу освіти до нового навчального року.

Для забезпечення освітнього протягом навчального року здійснювався внутрішкільний контроль, а саме за рік контролювалися:

правильність ведення шкільної документації, дотримання єдиного мовного режиму; забезпечення підручниками;

санітарно-гігієнічні умови навчання і виховання учнів;

стан викладання предметів;

стан виконання навчальних планів і програм;

перевірка учнівських зошитів, щоденників;

організація літнього відпочинку дітей, проходження навчальних екскурсій та навчальної практики;

підготовка НВК до нового навчального року.

Відводилась робота питанню виховання учнівської молоді. З цією метою організовувались різноманітні шкільні конкурси, свята, виставки, зустрічі з цікавими людьми та участь у районних конкурсах та змаганнях. На високому організаційному рівні проведені загальношкільні свята: День захисника України (14 жовтня), Новий Рік, 8 Березня, Перший дзвоник, , Свято Осені, День Казки. Проводилися Уроки мужності, мітинги-реквієми до всіх пам’ятних дат. Протягом року постійно проводилися тематичні лінійки до визначних дат. Бібліотекар Глушко О.І. протягом року згідно плану роботи НВК організовувала книжкові виставки на різну тематику. Проведені заходи висвітлювалися на шкільному WEBсайті.

Здобувачі освіти є постійними учасниками різноманітних районних конкурсів, творчих виставок. У багатьох конкурсах учні зайняли призові місця, а саме:

· Районний етап обласного конкурсу фотографій «Неосяжна моя, Україно!»

За напрямком «Дива України очима дітей»

ІІІ місце –Гуледза Тамара, учениця 7 класу, за роботу «Тихе озеро», керівник Кравченко А.С.

· Районний етап конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» та «Моя країна – Україна»:

Напрям «Архітектура»

ІІІ місце–Даниленко Діана, учениця 5 класу ,за роботу «Грот Венери», керівник Благомислова Т.М.

Напрям «Портрет»:

ІІІ місце –Коростіль Владислава, учениця 9 класу, за роботу «Осінь золота», керівник Ткаченко О.М.

Напрям «Макрофотографія»

ІІІ місце –Кутовий Михайло, учень 9 класу, за роботу «Осінні теплі дні» керівник Ткаченко О.М.

· Районний етап Всеукраїнської новорічно – різдвяної виставки «Новорічна композиція»

Номінація «Новорічна композиція»:

ІІ місце – Ткаченко Артем, учень 7 класу, та Юрківський Артем, учень 2 класу, за роботу «Дід Мороз», керівники Кілочицька Т.М., Кравченко А.С.

Номінація «Новорічний подарунок»:

ІІІ місце – Марков Євгеній, учень 3 класу, за роботу «Новорічний чобіток», керівник Дорошенко Т.Л.

· Районний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої»

Номінація «Література»:

І місце – Бурлуцький Андрій Станіславович, учень 8 класу, керівник Коваль В.М.

· Районний етап Всеукраїнського конкурсу «Право очима дитини»

Номінація «Графіка»:

ІІ місце – Чернишова А., учениця 2 класу, за роботу «Мої права моїми очима», керівник Кілочицька Т.М.

· Районний етап обласного конкурсу плакатів «Безпека дорожнього руху –це життя»

І місце – Федусенко Юрій, учень 8 класу, за роботу «Одна малесенька помилка може створити велику трагедію», керівник Коваль В.М.

· Районний етап конкурсу на кращий суспільно значущий проєкт учнівського самоврядування

– Екологічний проєкт «Допоможемо природі ми добром – і добром природа нам віддячить!», номінація: «Київщина екологічна», автор Бурлуцький Андрій, учень 8 класу, керівник Ткаченко О.М.

У цьому році учні НВК брали участь у Міжнародних інтерактивних конкурсах на платній основі, а саме:

· «Кенгуру» (математика);

· «ПАЗЛ» (англійська мова);

· «Соняшник» (українська мова) .

Усі здобувачі освіти з початку навчального року були забезпечені підручниками.

Протягом 2019/2020 року проводилася профілактична робота з учнями з метою попередження правопорушень, булінгу. Профілактичну роботу проводила соціальний педагог Ратушна І.В. Також соціальний педагогпрацювала над проблемою особистісного зросту та соціалізації учасників освітнього процесу. Для цього протягом року була проведена робота з учнями, працівниками, батьками, адміністрацією навчального закладу в наступних напрямках: діагностична робота, прогностична діяльність, консультативна робота, захисна діяльність, профілактична діяльність, зв’язки з громадськістю.

Директором особисто контролюється робота шкільного сайту. На ньому представлена управлінська діяльність, навчальна, виховна, методична робота, діяльність соціально-психологічної служби тощо, сторінка з історії школи, шкільне життя. Сайт оновлюється. Учителі доповнюють сайт своїми напрацюваннями, фотоматеріалами.

4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників

4.1. Соціальна підтримка дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.

Діти пільгових категорій постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи та соціально - психологічної служби. З ними проводяться бесіди, анкетування, тренінги по соціалізації.

Зацарний Кирило знаходився в реабілітаційному центрі «Оберіг» до 22.10.2019 р..

Для дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів в І семестрі було організоване гаряче харчування, яке здійснювало ВАТ «Українка», в ІІ семестрі – ТОВ «ДОЗ «Чайка» за результатами тендеру. Право на безкоштовне харчування мають діти-сироти, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти, батьки яких є учасниками АТО, діти-переселенці та діти, позбавлені батьківського піклування, напівсироти, діти, одиноких матерів.

І семестр :

Харчування в дитячому садку відбувалося на бюджетній та платній основі: 23 грн грн/день - 13 грн 80 коп/день (60%) на дитину виділялося з районного бюджету, а 9 грн 20 коп. грн/день (40%) – за рахунок батьків. Щодня на харчування для учнів школи учнів пільгових категорій 1-9 класів виділялося по 21 грн на дитину.

ІІ семестр:

Харчування в дитячому садку відбувалося на бюджетній та платній основі: 20,20 грн грн/день - 12 грн 10 коп/день (60%) на дитину виділялося з районного бюджету, а 8 грн 10 коп. грн/день (40%) – за рахунок батьків. Щодня на харчування для учнів школи учнів пільгових категорій 1-9 класів виділялося по 20,20 грн на дитину, за кошти батьків діти могли харчуватися (ціна обіду 20,20 грн.).

Харчування здійснювалося кухарем Козленко О.В. Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Учні харчуються під час перерви після третього уроку. Харчування проводилось на основі перспективного меню. Всі продукти харчування завозяться централізовано. Учні перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів. Ретельно слідкується за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини. Скарг на роботу їдальні та її працівників не поступало.

4.2. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі щодня у школу та дитячий садок приходила медична сестра Осипенко Тамара Іванівна, яка організовувала систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечувала профілактику дитячих захворювань. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по НВК. Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі Богуславської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в медичних особових книжках установленого зразка, які зберігаються у директора НВК.

4.3. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями. У НВК в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу в школі знаходиться під контролем адміністрації та учителів.

Розроблено та затверджено посадові інструкції, інструкції з охорони праці і безпеки життєдіяльності, правила внутрішнього розпорядку, видано відповідні накази, налагоджено інструктування учнів у кабінетах фізики, хімії, біології, на уроках фізкультури, трудового навчання, інформатики, під час перерв у коридорах, на спортивному майданчику, в їдальні. Ведеться робота щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Систематично здійснюються практичні заняття з учнями з метою вироблення умінь діяти в умовах надзвичайних ситуацій, при загрозі життю і здоров’ю дітей, надавати невідкладну допомогу. Із педагогічним і обслуговуючим персоналом проводяться інструктажі з техніки безпеки та охорони праці в установленому порядку. В усіх кабінетах наявні інструктажі з правил безпеки життєдіяльності, з дітьми проводиться відповідна робота, про що свідчать записи в журналах реєстрації інструктажу (кабінет хімії, кабінет інформатики, кабінет біології, кабінет фізики, кабінет трудового навчання), журналі вступного інструктажу, журналі цільового інструктажу.

5. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями

У школі управлінські структури представлені на рівні закладу освіти адміністрацією (директор, заступники) і загальними зборами колективу (учителі, учні, батьки); на педагогічному рівні – учителями; на батьківському рівні – батьками; на учнівському рівні – учнями як суб’єктами управління своєю освітньою діяльністю.

6. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази НВК

Будівля навчально-виховного комплексу прийнята в експлуатацію 45 років назад. Адміністрація НВК разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб НВК проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Богуславської РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам НВК.

Приміщення знаходяться в задовільному стані, створено умови для роботи і навчання, існують кабінети, що відповідають сучасним вимогам, але всі вони потребують дооснащення сучасними засобами навчання. Працівники НВК приділяють достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поповнюються новими стендами, активно проводиться робота щодо озеленення. Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються придбані та вирощені квіти, які протягом літа доглядаються працівниками закладу. Своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, скошується трава на газонах.

Наприкінці кожного навчального року весь трудовий колектив школи докладає максимум зусиль для того, щоб належним чином підготувати школу та її територію до роботи в новому навчальному році. Активно залучаються спонсорські кошти.

Адміністрація НВК та педагогічний колектив тісно співпрацюють з батьками закладу освіти, колишніми випускниками, підприємцями (спонсорами), сільською радою.

Проте існують певні проблеми матеріально-технічного забезпечення:

1. Оновлення застарілих меблів.

2. Дозаміна вікон. (ІІ поверх)

3. Перекриття даху.

4. Забезпечення мультмедійних засобами.

5. Залучення додаткових джерел фінансування закладу освіти та їх раціональне використання.

У 2019/2020 н. році сільські голови Кушка П.В. та Олексієнко В.П. та депутати сільських рад виділили кошти сіз сільської субвенції на харчування учнів 1-4 класів пільгових та непільгових категорій.

Було виділено кошти із субвенції Ісайківської сільської ради:

3000 грн. на придбання фільтрів та мастила для шкільного автобуса;

3000 грн. на придбання косарки та миючих, господарських засобів (2200+800),

10000 грн. на придбання холодильника,

1000 грн на придбання господарських засобів,

(17000 грн).

Було виділено кошти із субвенції Дмитренківської сільської ради:

1800 грн. на придбання обігрівача салону шкільного автобуса.

ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка»(Генеральний директор Р.І. Польовий) виділено кошти:

на закупівлю 5 моніторів, 5 системних блоків (5 комп’ютерів) на суму 55000,00 грн.

на закупівлю 3 гімнастичних мати на суму 5000, 00 грн.

З місцевого бюджету було закуплено фарбу, на час карантину дезінфікуючі засоби на суму 482,00 грн.

ТОВ «АГРОФортуна» (директор Д. В. Олефіренко) закупив фарбу на суму 4000, 00 грн.

Батьки проводять ремонти та підготовку класних кімнат до наступного навчального року за власні кошти.

Сьогодні ми дякуємо т.в.о. голови Богуславської РДА Салаті О.П.,
голові районної ради Замирайлу В. М.,
начальнику відділу освіти Богуславської РДА Поліщук Оксані Василівні,

сільському голові с. Ісайки Кушці П.В.,

сільському голові с. Дмитренки Олексієнку В.П.,

директору ТОВ «Агрофортуна» Олефіренко Д.В.,

директору ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» Польовому Р.І.,

всім батькам та працівникам НВК.

Велике спасибі Всім за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

7. Управлінська діяльність та звернення громадян

Управління навчально-виховним комплексом здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у НВК і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток навчально-виховного комплексу.

Адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітньоо процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, дуже хочеться створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе.

8. Пріоритетні завдання, цілі школи в новому навчальному році:

Адміністрація вважає, що головні проблеми, які необхідно вирішити в майбутньому це :

- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів з усіх навчальних предметів;

- вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, України;

- робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізації творчої особистості;

- врахування вчителями- предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей дітей;

- виховання в учнів поваги, доброти, етичного ставлення до сім’ї, родини, людей.

- зміцнення матеріально-технічної бази школи; заміна незамінених вікон на металопластикові.

- забезпечити соціальний захист учасників освітнього процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників.

Щиро вдячна педагогічному колективу за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Щиро вдячна всім працівникам НВК за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Особливо хочу подякувати адміністрації, своїм заступникам за розуміння, підтримку, творчість, ініціативність, наполегливість .

З 1 вересня 2020 року заклад матиме нову назву Ісайківська гімназія Богуславської районної ради Київської області (Рішення Богуславської районної ради).

Наше завдання – створити сприятливі умови для їх розвитку, для соціалізації, для адаптації до нових умов, для успішного навчання та набуття необхідних для життя знань та навичок. Це все робота не одного дня і не одного року. Та я вірю, що всі задумані звершення нам під силу за тієї умови, що будемо діяти спільно, згуртовано!

Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість.

Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати, жили у мирній країні, були здоровими.

Дякую за увагу!

Директор І. Поліщук

Звіт директора НВК за 2018-2019 н.р.


Галерея "Звіт директора"



Звіт директора НВК за 2018/2019 навчальний рік

Шановні присутні! Сьогодні ми зібралися, щоб зробити певні підсумки роботи навчально-виховного комплексу за 2018/2018 навчальний рік.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01. 2005 р. № 55«Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.
Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти згідно ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Закону України № 2442 – VI «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти. І найважливіше, школа існує для дитини. Саме учень є тим центром, навколо якого обертаються всі системи шкільної галактики.
Педагогічним колективом забезпечується реалізація державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального робочого плану з метою максимального розвитку інтелекту, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури.
Головною метою освіти в навчальному закладі є виявлення й розвиток здібностей кожного учня, формування духовно багатої, вільної, фізично здорової, творчо мислячої особистості, яка володіє міцними базовими знаннями, орієнтована на високі моральні цінності.
Для кожного педагога навчальний рік складається з нескінченних годин підготовки до уроків, творчих пошуків з метою оновлення змісту навчання, хвилювання і турбот про дітей.
Для учнів - це оволодіння системою знань, умінь, практичних навичок, - це життя в дружному колективі - це фізичне, моральне, духовне зростання.
Як директор НВК, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, Законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
1. Загальна інформація про школу
Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської області створений шляхом реорганізації Ісайківської середньої школи І- ІІІ ступенів.
Засновником НВК є Богуславська районна рада.
Повна назва: Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської області.
Поштова адреса: Україна,
Київська область
Богуславський район
с.Ісайки
вул. Центральна, 3
E-mail: isayky.nvk@gmail.com
Кількість учнів: 97
Кількість класів: 9
Мова навчання: українська
Кількість вчителів: 17.
1.1.Кадрове забезпечення
У 2018/2019 н.р. у закладі освіти працювали 14 вчителів (на постійній основі), 3 вчителі - за строковим трудовим договором; 4 вчителі –сумісники.
Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:
• мають повну вищу освіту: - 11 осіб –78,6 % ;
• мають базову освіту: бакалавр – 1 – 7,1 %;
• середню спеціальну – 2 - 14,2 %.
Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:
• «спеціаліст вищої категорії» – 7 осіб –50 % (Василенко В.А., Полішук І.М., Дивнич А.І., Мартиненко Н.В., Коваль В.М., Куцевол В.П., Печора О.І.),
• «спеціаліст першої категорії» - 1– 7,1 % (Василенко А.С.),
• «спеціаліст ІІ категорії» - 2 – 14,2 % ( Дорошенко Т.Л., Радчук О.І.),
• «спеціаліст» – 3 –21,3 % (Кілочицька Т.М., Глушко О.І., Власенко Т.В.),
• старший вчитель – 1-7,1% (Мартиненко Н.В.).
2. Навчальна діяльність
Усі діти та підлітки шкільного віку, що проживають на території обслуговування, одержують базову загальну середню освіту. У 2018-2019 навчальному році в школі навчалося 97 учнів – (53 учні – у початковій школі, 44 учні – у середній школі). Випускниками стали 7 учнів. З 97 учнів всі учні переведено до наступних класів, 6 учнів нагороджено Похвальними листами: 2 клас: Поліщук Софія, Кондратюк Єгор, Хромова Анастасія(класний керівник Дорошенко Т.Л.); 3 клас – Шумивода Дар’я, Синьогуб Ельза, Овчар Марина (класний керівник Дивнич А.І.).
Середній бал успішності становить – 8,4.
На початку І семестру навчалося 99 учнів. Протягом навчального року вибули 5 учнів ( Гавяда А., Лазаренко Т., Ткаченко Ю., Кива Т., Зацарний К.)у зв’язку з переводом до іншого навчального закладу, 6 учнів прибули до закладу для подальшого навчання (Саєнко В., Хромова А., Дубина В., Дубина Г., Шкодюк В., Чернишова А.). У першому класі навчалося 15 учнів.
Індивідуальною формою навчання в школі охоплені 3 учнів – Матійко Максим (переведено до 6 класу), Андрікевич Анна (переведено до 8 класу), Коваленко Денис (переведено до 9 класу).
Освітній процес було організовано відповідно до навчального плану та річного плану роботи школи. Реалізація інваріантної й варіативної складової навчального плану здійснювалась за державними програмами.
У 2018-2019 навчальному році в дитячому садку виховувалося 24 дітей дошкільного віку. Працював дитячий садок за програмою «Українське дошкілля».
3. Методична робота
Діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію методичної теми: «Наступність навчання та реалізація його в освітньому процесі».
Для реалізації методичної теми протягом навчального року тривав активний пошук нових форм і функціональних структур з підготовки вчителя в загально методичному, психолого-педагогічному аспектах. Педагогічний колектив працював над перетворенням освітнього процесу на активну, практичну та цікаву взаємодію учнів та батьків.
Застосовувались такі способи впровадження даної проблеми:
- використання форм і методів організації навчальної діяльності, орієнтовані на конкретного вчителя (ярмарки педагогічних ідей, конкурси, «круглі столи» та інше),
- створення атмосфери зацікавленості кожного педагога (моральне і матеріальне заохочення),
- підтримки вчителя в його бажанні знаходити власну методику викладання на уроці,
- самовдосконалення та саморозвиток педагога (участь у різноманітних конкурсах, друк методичних розробок, проведення відкритих уроків, позакласні заходи, тощо).
Диференціація навчання, використання активних і інтерактивних форм і методів ставить у центр всієї шкільної освітньої системи особистість дитини, забезпечення комфортних та безпечних умов її розвитку, реалізації її природного потенціалу.
Основним органом, який здійснював організацію діяльності педагогічних працівників була педагогічна рада. Своєчасно проводились засідання педагогічної ради. Було проведено 9 засідань педагогічної ради.
Методична робота в школі була зосереджена на роботі методичних об’єднань вчителів:
МО класних керівників – керівник Коваль В.М.
МО суспільно-гуманітарного та естетичного циклів – керівник Благомислова Т.М.
МО природничо-математичного циклу – керівник Печора О.І.
МО вчителів початкових класів та вихователів дитячого садка – керівник Дивнич А.І.
Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність ШМО було сплановано на основі Річного плану роботи школи. Кожне з ШМО провели по 5-6 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання навчальних предметів у 2018/2019 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних робіт, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), розгляд та вивчення нормативно-правової документації.
Керівниками методичних об’єднань, перспективно визначені пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації в фахових виданнях, впровадження інноваційних технологій навчання.
Педагогічні працівники постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Пройшли курси підвищення кваліфікації: Дорошенко Т.Л., вчитель початкових класів, Василенко В. А., заступник директора з навчально-виховної роботи, Благомислова Т.М., вчитель української мови та літератури. Були атестовані: Василенко А.С., вчитель біології та географії, на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії», вчитель початкових класів Дивнич А.І.. на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
Педагоги НВК є активними учасниками шкільних та районних семінарів, обласних професійних об’єднань: Дивнич А.І., Куцевол В.П., Дорошенко Т.Л., Кілочицька Т.М. , Коваль В. М., Василенко А.С., Василенко В.А., Мартиненко Н.В., Печора О.І.
Прогресивний розвиток українського суспільства потребує глибоких змін у становленні національної освіти. Тому собливої актуальності набуває інноваційна діяльність навчального закладу, виникає потреба в інноваційних педагогічних технологіях, направлених на розвиваюче навчання.
Учні 1класунавчаються за проектом «Нова українська школа». Учні 2 -3 класів навчаються за науково-педагогічним проектом “Росток”(2 клас - Навколишній світ, 3 клас – Українська мова).
Важливим показником рівня проведення методичної роботи є підготовка учнів до предметних олімпіад, до творчих конкурсів.
Учителями-предметниками та адміністрацією НВК забезпечено участь команд школи у предметних олімпіадах. У 2018/2019 навчальному році у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін та творчих конкурсах брали активну участь 11 учнів (Кривошея В., Левченко В., Дешкант Т., Кива Т, Омельченко Я., Бурлуцький А., Бурлуцький Ю., Гриб Я., Гриб П., Венжега Д., Синьогуб Е.).
На базі НВК відбулося засідання МО учителів 4-х класів з теми «Особливості організації навчального процесу початкової школи в світлі реалізації концептуальних засад Концепції «Нова українська школа» (керівник Мартиненко Ніна Володимирівна).
Коваль В.М., вчитель фізичної культури, є учасником семінарів Всеукраїнської мережі шкіл олімпійської освіти в Київській області.
Для забезпечення освітнього протягом навчального року здійснювався внутрішкільний контроль, а саме за рік контролювалися:
правильність ведення шкільної документації, дотримання єдиного мовного режиму; забезпечення підручниками;
санітарно-гігієнічні умови навчання і виховання учнів у НВК;
стан викладання предметів: у І семестрі – зарубіжної літератури (5-9 класи), образотворче мистецтво (1-7 класи), інформатики (5-9 класи); у ІІ семестрі – «Я у світі» (3-4 класи);
стан виконання навчальних планів і програм;
перевірка учнівських зошитів, щоденників;
організація літнього відпочинку дітей, проходження навчальних екскурсій та навчальної практики;
підготовка НВК до нового навчального року.
НВК, як соціально-педагогічна система, складається з багатьох підсистем, та центральну з них становить учнівський колектив, на який і працюють адміністрація, педагоги і батьки. Значна увага педколективу приділялась патріотичному, екологічному та морально-правовому вихованню учнів, а також художньому (дитячий садок).
Відводилась робота питанню виховання учнівської молоді. З цією метою організовувались різноманітні шкільні конкурси, свята, виставки, зустрічі з цікавими людьми та участь у районних конкурсах та змаганнях. На високому організаційному рівні проведені загальношкільні свята: День захисника України (14 жовтня), Новий Рік, 8 Березня, Перший та Останній дзвоники, Прощання з початковою школою, свято Букварика, Свято Осені, День Казки. Проводилися Уроки мужності, мітинги-реквієми до всіх пам’ятних дат. Протягом року постійно проводилися тематичні лінійки до визначних дат. Бібліотекар Глушко О.І. протягом року згідно плану роботи НВК організовувала книжкові виставки на різну тематику. Проведені заходи висвітлювалися на шкільному WEB-сайті.
Учні НВК є постійними учасниками різноманітних районних конкурсів, творчих виставок. У багатьох конкурсах учні зайняли призові місця, а саме:
1. Районний етап обласного конкурсу фотографій «Неосяжна моя, Україно!»
За напрямком «Наші мандри»
ІІ місце –Кривошея Валерія, учениця 9 класу, за роботу «Фонтан на Тарасовій горі», керівник Благомислова Т.М.
2. Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»:
ІІ місце –Федоренко Анастасія, учениця 8 класу за роботу «Ісайківська птаха», керівник Галій М.В.
3. Районний етап конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» та «Моя країна – Україна»:
Номінація «Позажанрове фото»
ІІ місце–Кива Тимофій, ,за роботу «Рожевий аромат», керівник Галій М.В.
Номінація «Макрофотографія»:
І вікова категорія
І місце –Кондратюк Єгор, учень 2 класу, за роботу «Птах-чарівник» керівник Дорошенко Т.Л.
ІІ вікова категорія
ІІІ місце –Ткаченко Артем, учень 6 класу, за роботу «Паростки життя» керівник Ратушна І.В.
4. Районний етап конкурсу малюнку «Твоє майбутнє в твоїх руках»
«ІІІ місце – Шумивода Дарина, учениця 3 класу, за роботу «Продавчиня прикрас», керівник Дивнич А.І.
5. Районний етап Всеукраїнського конкурсу «Космічні фантазії»
Номінація «Графіка»
І місце – Лавренко Олег, учень 8 класу, за роботу «Крізь зірки і комети до сьомого неба», керівник Галій М.В.;
Номінація «Література, Журналістика»
Жанр «Поезія»
Визнати кращими
Бурлуцького Андрія, учня 7 класу, за роботу «Неочікувана пригода», керівник Коваль В.М.
6. Районний етап обласного дитячо- юнацького конкурсу сучасної пісні «Калиновий дзвін»
Солісти
І вікова категорія(6-10 років)
ІІІ місце – Овчар Марина, учениця 3 класу
ІІ вікова категорія(11-14 років)
І місце – Коростіль Владислава, учениця 8 класу.
7. Обласний етап дитячо- юнацького конкурсу сучасної пісні «Калиновий дзвін»
І місце - І місце – Коростіль Владислава, учениця 8 класу.
У цьому році учні НВК брали участь у Міжнародних інтерактивних конкурсах на платній основі, а саме:
математика «Кенгуру»;
англійська мова «ПАЗЛ»;
українська мова «Соняшник»;
природознавство «Колосок весняний»;
«Геліантус».
Варто відмітити високі результати зі спортивних змагань, у яких брали участь учні школи:
4 місце з легкої атлетики. За підсумками Спартакіади у 2018-2019 н.р. наш освітній заклад зайняв ІІ місце серед шкіл району. Ця робота сприяє формуванню в дітей здоров’язберігаючої, комунікативної та соціальної компетентностей.
Усі учні НВК з початку навчального року були забезпечені підручниками. Бібліотекарем Глушко О.І. проводились заходи: Тиждень книги, бібліотечні години, виставки літератури до знаменних дат, щоквартальна перевірка підручників учнів, акція «Живи, книго!».
Протягом 2018-2019 року проводилася профілактична робота з учнями з метою попередження правопорушень, булінгу. Профілактичну роботу проводила соціальний педагог Ратушна І.В. Також соціальний педагог працювала над проблемою особистісного зросту та соціалізації учасників освітнього процесу. Для цього протягом року була проведена робота з учнями, працівниками, батьками, адміністрацією навчального закладу в наступних напрямках: діагностична робота, прогностична діяльність, консультативна робота, захисна діяльність, профілактична діяльність, зв’язки з громадськістю.
Директором особисто контролюється робота шкільного сайту. На ньому представлена управлінська діяльність, навчальна, виховна, методична робота, діяльність соціально-психологічної служби тощо, сторінка з історії школи, шкільне життя. Сайт оновлюється. Учителі доповнюють сайт своїми напрацюваннями, фотоматеріалами.
4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників
4.1. Соціальна підтримка дітей
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.
Кількість дітей у них становить:
статус дитини, позбавленої батьківського піклування – 3;
дітей - напівсиріт – 5;
дітей - інвалідів – 2;
дітей, батьки яких є учасниками АТО – 7;
багатодітних сімей - 13, в них 24 дітей;
дітей, позбавлених батьківського піклування – 3.
Діти пільгових категорій постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи та соціально - психологічної служби. З ними проводяться бесіди, анкетування, тренінги по соціалізації.
Зацарний Кирило знаходиться в реабілітаційному центрі «Оберіг».
Для дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів в І та ІІ семестрі було організоване гаряче харчування, яке здійснювало в закладі ВАТ «Українка» за результатами тендеру. Право на безкоштовне харчування мають діти-сироти, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти, батьки яких є учасниками АТО, діти-переселенці та діти, позбавлені батьківського піклування, напівсироти, діти, одиноких матерів. Харчування в дитячому садку відбувалося на бюджетній та платній основі: 23 грн грн/день - 13 грн 80 коп/день (60%) на дитину виділялося з районного бюджету, а 9 грн 20 коп. грн/день (40%) – за рахунок батьків. Щодня на харчування для учнів школи учнів пільгових категорій 1-9 класів виділялося по 21 грн на дитину. Харчування здійснювалося кухарем Козленко О.В. Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.
Учні харчуються під час перерви після третього уроку. Харчування проводилось на основі перспективного меню. Всі продукти харчування завозяться централізовано. Учні перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів. Ретельно слідкується за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини. Скарг на роботу їдальні та її працівників не поступало.
4.2. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі щодня у школу та дитячий садок приходила медична сестра Осипенко Тамара Іванівна, яка організовувала систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечувала профілактику дитячих захворювань. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по НВК. Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі Богуславської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в медичних особових книжках установленого зразка, які зберігаються у директора НВК.
4.3. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями. У НВК в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.
Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу в школі знаходиться під контролем адміністрації та учителів.
Розроблено та затверджено посадові інструкції, інструкції з охорони праці і безпеки життєдіяльності, правила внутрішнього розпорядку, видано відповідні накази, налагоджено інструктування учнів у кабінетах фізики, хімії, біології, на уроках фізкультури, трудового навчання, інформатики, під час перерв у коридорах, на спортивному майданчику, в їдальні. Ведеться робота щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Систематично здійснюються практичні заняття з учнями з метою вироблення умінь діяти в умовах надзвичайних ситуацій, при загрозі життю і здоров’ю дітей, надавати невідкладну допомогу.Із педагогічним і обслуговуючим персоналом проводяться інструктажі з техніки безпеки та охорони праці в установленому порядку. В усіх кабінетах наявні інструктажі з правил безпеки життєдіяльності, з дітьми проводиться відповідна робота, про що свідчать записи в журналах реєстрації інструктажу (кабінет хімії, кабінет інформатики, кабінет біології, кабінет фізики, кабінет трудового навчання), журналі вступного інструктажу, журналі цільового інструктажу.
5. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями
У школі управлінські структури представлені на рівні закладу освіти адміністрацією (директор, заступники) і загальними зборами колективу (учителі, учні, батьки); на педагогічному рівні – учителями; на батьківському рівні – батьками; на учнівському рівні – учнями як суб’єктами управління своєю освітньою діяльністю.
Протягом 2018/2019 н.р. були проведені такі заходи:
• відвідування батьків вдома з метою ознайомлення з побутовими умовами проживання учнів, складання актів обстеження;(Зацарна М.В.)
• виявлення та взяття на облік дітей, які потрапили у складні життєві обставини, надання матеріальної допомоги;(Дубина Є.І.)
• загальношкільні батьківські збори (4 рази на рік), класні батьківські збори (2 рази у семестр);
• залучення батьків до організації та участі у загальношкільних культурно-масових заходах;
• участь батьків у ремонті шкільних приміщень, їх оздобленні.
6. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази НВК
Будівля навчально-виховного комплексу прийнята в експлуатацію 44 роки назад. Адміністрація НВК разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб НВК проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Богуславської РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам НВК.
Приміщення знаходяться в задовільному стані, створено умови для роботи і навчання, існують кабінети, що відповідають сучасним вимогам, але всі вони потребують дооснащення сучасними засобами навчання. Працівники НВК приділяють достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поповнюються новими стендами, активно проводиться робота щодо озеленення. Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються придбані та вирощені квіти, які протягом літа доглядаються працівниками закладу. Своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, скошується трава на газонах. (Подякувати»»»)
Наприкінці кожного навчального року весь трудовий колектив школи докладає максимум зусиль для того, щоб належним чином підготувати школу та її територію до роботи в новому навчальному році. Активно залучаються спонсорські кошти.
Адміністрація НВК та педагогічний колектив тісно співпрацюють з батьками навчального закладу, колишніми випускниками, підприємцями (спонсорами), сільською радою.
Проте існують певні проблеми матеріально-технічного забезпечення:
1. Оновлення застарілих меблів.
2. Придбання холодильників у кухню.
3. Дозаміна вікон. (ІІ поверх)
4. Перекриття даху.
8. Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання

У 2018/2019 н. році було здійснено заміну 6 вікон на суму 75000 грн.(кошти сільської субвенції). Виділено для 1 класу дидактичного матеріалу на суму 11142,62 грн. Закуплено за держбюджет 2 ноутбуки на суму 23496,30 грн. За кошти сільської субвенції та держбюджету придбано парти та стільці на суму 21460,00 грн., стінку - за 8275,00 грн.

Сільські голови Кушка П.В. та Олексієнко В.П. та депутати сільських рад виділили кошти на харчування учнів 1-4 класів пільгових та непільгових категорій.
Батьки проводять ремонти та підготовку класних кімнат до наступного навчального року за власні кошти.
Сьогодні ми дякуємо всім, хто був небайдужий до діяльності нашого НВК, а саме Голові Богуславської РДА Старенькій Ірині Абрамівні,
голові районної ради Замирайлу Володимиру Миколайовичу,
начальнику відділу освіти Богуславської РДА Поліщук Оксані Василівні,
сільському голові с. Ісайки Кушці П.В.,
сільському голові с. Дмитренки Олексієнку В.П.,
директору ТОВ «Агрофортуна» Олефіренко Д.В.,
ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» ( директор Польовому Р.І.),
всім батькам та працівникам НВК.
Велике спасибі Всім за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.
7. Управлінська діяльність та звернення громадян
Управління навчально-виховним комплексом здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у НВК і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток навчально-виховного комплексу.
Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, дуже хочеться створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе.
8. Пріоритетні завдання, цілі школи в новому навчальному році:
Адміністрація НВК вважає, що головні проблеми, які необхідно вирішити в майбутньому це :
- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів з усіх навчальних предметів;
- вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, України;
- робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізації творчої особистості;
- врахування вчителями- предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей дітей;
- виховання в учнів поваги, доброти, етичного ставлення до сім’ї, родини, людей.
- зміцнення матеріально-технічної бази школи; заміна незамінених вікон на металопластикові.
- забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників.
Щиро вдячна педагогічному колективу за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Щиро вдячна всім працівникам НВК за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Особливо хочу подякувати адміністрації, своїм заступникам за розуміння, підтримку, творчість, ініціативність, наполегливість .
І знову у вересні 2019 року у 1-ий клас прийдуть діти, які будуть навчатися за новими програмами, з новим обладнанням. Наше завдання – створити сприятливі умови для їх розвитку, для соціалізації, для адаптації до нових умов, для успішного навчання та набуття необхідних для життя знань та навичок. Це все робота не одного дня і не одного року. Та я вірю, що всі задумані звершення нам під силу за тієї умови, що будемо діяти спільно, згуртовано!
Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість.
Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати, жили у мирній країні.
Дякую за увагу!


Директор НВК І. Поліщук



Звіт директора НВК за 2017/2018 навчальний рік

Шановні присутні! Закінчується навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб зробити певні підсумки роботи навчально-виховного комплексу за 2017-2018 навчальний рік.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55«Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Для кожного педагога навчальний рік складається з нескінченних годин підготовки до уроків, творчих пошуків з метою оновлення змісту навчання, хвилювання і турбот про дітей.

Для учнів - це оволодіння системою знань, умінь, практичних навичок, - це життя в дружному колективі - це фізичне, моральне, духовне зростання.

Як директор НВК, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, Законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Загальна інформація про школу Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської області створений шляхом реорганізації Ісайківської середньої школи І- ІІІ ступенів. Засновником НВК є Богуславська районна рада.

Повна назва: Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської області.

Поштова адреса: Україна,
Київська область
Богуславський район
с.Ісайки
вул. Центральна, 3
E-mail: isayky.nvk@gmail.com

Кількість учнів: 87

Кількість класів: 9

Мова навчання: українська

Кількість вчителів: 22.

1.1.Кадрове забезпечення

У 2017/2018 н.р. у закладі освіти працювали 18 вчителів (на постійній основі), 2 вчителі - за строковим трудовим договором; 4 вчителі –сумісники.

Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:

• мають повну вищу освіту: - 14 осіб –77,8% ;

• мають базову освіту: бакалавр– 2 – 11,1%

• середню спеціальну – 2 - 11,1 %

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:

• «спеціаліст вищої категорії» – 9 осіб –50,4% (Василенко В.А.,
Полішук І.М., Дивнич А.І., Мартиненко Н.В., Коваль В.М., Витищенко Н.П.,
Куцевол В.П., Печора О.І., Матійко О.Ф.);

• «спеціаліст першої категорії» - 2 – 11,1 % (Василенко А.С., Шапран М.О.);

• «спеціаліст ІІ категорії» - 3 – 16,7 % ( Дорошенко Т.Л., Радчук О.І., Тернова О.В.)

• «спеціаліст» – 4 –22 % (Кілочицька Т.М., Дивнич В.С., Глушко О.І., Власенко Т.В.)

• старший вчитель – 1 (Мартиненко Н.В.).

2. Навчальна діяльність

Усі діти та підлітки шкільного віку, що проживають на території обслуговування, одержують базову загальну середню освіту. У 2017-2018 навчальному році в школі навчалося 87 учнів – (41 учень – у початковій школі, 46 учнів – у середній школі). Випускниками стали 6 учнів. З 87 учнів 81 переведено до наступних класів, 6 учнів –буде випущено зі школи, 8 учнів нагороджено Похвальними листами: 2 клас – Шумивода Дар’я, Синьогуб Ельза (класний керівник Дивнич А.І.), 3 клас – Науменко Вероніка, Даниленко Діана ( класний керівник Мартиненко Н. В.), 4 клас – Андрікевич Надія, Гриб Ярослав (класний керівник Кілочицька Т.М.), 5 клас– Захаренко Тетяна (класний керівник Ратушна І.В.).

Середній бал успішності становить – 8,4.

На початку І семестру навчалося 91 учень. Протягом навчального року було відраховано 6 учнів у зв’язку з переводом до іншого навчального закладу, з них 2 учнів повернулися до закладу для подальшого навчання. У першому класі навчалися:

Індивідуальною формою навчання в школі охоплені 3 учнів – Матійко Максим (переведено до 5 класу), Андрікевич Анна (переведено до 7 класу), Коваленко Денис (переведено до 8 класу).

Освітній процес було організовано відповідно до навчального плану та річного плану роботи школи. Реалізація інваріантної й варіативної складової навчального плану здійснювалась за державними програмами.

У 2017-2018 навчальному році в дитячому садку виховувалося 26 дітей дошкільного віку. Працював дитячий садок за програмою «Українське дошкілля».

3. Методична робота

Діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію проблеми «Наступність навчання та реалізація його в навчально-виховному процесі».

Для реалізації методичної проблеми протягом навчального року тривав активний пошук нових форм і функціональних структур з підготовки вчителя в загально методичному, психолого-педагогічному аспектах. Педагогічний колектив працював над перетворенням освітнього процесу на активну, практичну та цікаву взаємодію учнів та батьків.

Застосовувались такі способи впровадження даної проблеми:

- використання форм і методів організації навчальної діяльності, орієнтовані на конкретного вчителя (ярмарки педагогічних ідей, конкурси, «круглі столи» та інше),

- створення атмосфери зацікавленості кожного педагога (моральне і матеріальне заохочення),

- підтримки вчителя в його бажанні знаходити власну методику викладання на уроці,

- самовдосконалення та саморозвиток педагога (участь у різноманітних конкурсах, друк методичних розробок, проведення відкритих уроків, позакласні заходи, тощо).

Диференціація навчання, використання активних і інтерактивних форм і методів ставить у центр всієї шкільної освітньої системи особистість дитини, забезпечення комфортних та безпечних умов її розвитку, реалізації її природного потенціалу.

Основним органом, який здійснював організацію діяльності педагогічних працівників була педагогічна рада. Своєчасно проводились засідання педагогічної ради. Було проведено 6 засідань педагогічної ради. Питання,які розглядалися на педагогічних радах: про організацію роботи та завдання щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності учасників начально-виховного процесу у 2017 - 2018 н. р.;про перспективність і наступність у роботі дошкільної, початкової і середньої ланок освіти;про формування мотивації навчальної діяльності школярів та дітей дошкільного віку шляхом розвитку предметних і ключових компетентностей;про національно-патріотичне виховання як засіб формування соціальних та життєвих компетентностей учнів;про систему роботи з питань проявів насилля, правопорушень серед неповнолітніх, подолання безпритульності і бездоглядності; про фахову компетентність педагога як важливу умову у формуванні інформаційної та комунікативної культури учнів та вихованців НВК;про підсумки роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою НВК протягом 2017 -2018 н. р.; вивчалися нормативні документи щодо проекту Нова українська школа: Закон «Про освіту», новий Державний стандарт початкової освіти, Положення про прийом дітей до 1-класу; про вибір підручників для 1 та 5 класів.

Методична робота в школі була зосереджена на роботі методичних об’єднань вчителів:

· МО класних керівників – керівник Коваль В.М.;

· МО суспільно-гуманітарного та естетичного циклів – керівник Витищенко Н.П.;

· МО природничо-математичного циклу – керівник Печора О.І.;

· МО вчителів початкових класів та вихователів дитячого садка – керівник Дивнич А.І.

Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність ШМО було сплановано на основі Річного плану роботи школи. Кожне з ШМО провели по 5-6 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання навчальних предметів у 2017-2018 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), розгляд та вивчення нормативно-правової документації по НУШ.

Керівниками методичних об’єднань, перспективно визначені пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема посилена увага роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації в фахових виданнях, впровадження інноваційних технологій навчання.

Педагогічні працівники постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Пройшли курси підвищення кваліфікації: Дивнич А.І., вчитель початкових класів, Василенко А.С., вчитель біології та географії, Тернова О.В., педагог-організатор. Були атестовані: педагог-організатор Тернова О.В. на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»,вчитель початкових класів Кілочицька Т.М. на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст», вчитель фізичної культури Коваль В.М.. на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».

Педагоги НВК є активними учасниками шкільних та районних семінарів, обласних професійних об’єднань:Дивнич А.І., Витищенко Н.П., Матійко О.Ф., Куцевол В.П., Дорошенко Т.Л., Шапран М.О., Кілочицька Т.М. , Коваль В. М.

Пройшли «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» (на відкритій платформі ЕдЕра) за очно-дистанційною формою учителі, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 (Кілочицька Т.М., Дорошенко Т.Л., Шапран М.О.). Даний дистанційний курс - один із обов'язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року. Він дозволив ознайомитися з новим Державним стандартом початкової освіти, отримати практичні навички управління класом, навчитися методикам компетентнісного та інтегрованого навчання.

Прогресивний розвиток українського суспільства потребує глибоких змін у становленні національної освіти. Тому собливої актуальності набуває інноваційна діяльність навчального закладу, виникає потреба в інноваційних педагогічних технологіях, направлених на розвиваюче навчання.

Учні 1-2 класів навчаються за науково-педагогічним проектом “Росток”(1 клас - Навколишній світ, 2 клас – Українська мова).

Щороку вчителі НВК беруть участь у фахових конкурсах, що є свідченням результативності науково-методичної роботи. У 2017-2018 навчальному році вчитель фізичної культури Коваль В.М. була представлена– в номінації «Фізична культура» в районному та обласному етапах Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2018» . Віра Миколаївна є Лауреатом конкурсу в номінації «Фізична культура».

Важливим показником рівня проведення методичної роботи є підготовка учнів до предметних олімпіад, до творчих конкурсів. Стан роботи з обдарованими учнями залишився на рівні минулого року. На жаль, відповідно до рейтингу результативності – 14 місце. Тобто є потенціал, який необхідно розвивати.

Учителями-предметниками та адміністрацією НВК забезпечено участь команд школи у 13-ти предметних олімпіадах. Двічі не була сформована команда учнів у зв’язку з несприятливими погодними умовами та з причини хвороби учасника олімпіади. У 2017-2018 навчальному році у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін брали участь 12 учнів (Кривошея В., Левченко В., Дешкант Т., учні 8 класу; Андрікевич І., Кива Т, учні 7 класу; Вдовиченко М, Чухліб К., учениці 9 класу; Мороз М., Омельченко Я., учениці 6 класу; Захаренко Т., учениця 5 класу, Венжега Д., учень 3 класу, Андрікевич Н., учениця 4 класу).

У перевірці олімпіадних та конкурсних робіт були задіяні вчителі: Витищенко Н.П. ( українська мова та література; Конкурс імені Петра Яцика: конкурс імені Тараса Шевченка), Печора О.І. (математика, інформаційні технології).

На базі НВК проводилися районні семінари:

· майстер-клас учителя початкових класів Мартиненко Ніни Володимирівни з теми «Методика розв’язування задач: компетентністний підхід»;

· семінар-практикум для вчителів фізичної культури (вчитель
Коваль В.М.);

· засідання вчителів 3-х класів «Метод проектів – сучасна педагогічна технологія навчання учнів початкової школи» (вчитель Мартиненко Н.В.).

Для забезпечення освітнього протягом навчального року здійснювався внутрішкільний контроль, а саме за рік контролювалися:

- правильність ведення шкільної документації, дотримання єдиного мовного режиму;

- облік дітей шкільного віку, відвідування ними НВК, забезпечення підручниками;

- санітарно-гігієнічні умови навчання і виховання учнів у НВК;

- стан викладання предметів: у І семестрі - української мови (1-9 класи), історії України/всесвітньої історії (5-9 класи), фізичної культури (1-9 класи); у ІІ семестрі – літературного читання (1-4 класи);

- стан виконання навчальних планів і програм;

- перевірка учнівських зошитів, щоденників;

- організація літнього відпочинку дітей, проходження навчальних екскурсій та навчальної практики;

- підготовка НВК до нового навчального року.

Матеріали, отримані при здійсненні контролю, обговорювались на нарадах при директорові, педагогічних радах, писались узагальнюючі накази.

НВК, як соціально-педагогічна система, складається з багатьох підсистем, та центральну з них становить учнівський колектив, на який і працюють адміністрація, педагоги і батьки. Значна увага педколективу приділялась патріотичному, екологічному та морально-правовому вихованню учнів, а також художньому (дитячий садок).

Значна робота відводилась питанню виховання учнівської молоді. З цією метою організовувались різноманітні шкільні конкурси, свята, виставки, зустрічі з цікавими людьми та участь у районних конкурсах та змаганнях. На високому організаційному рівні проведені загальношкільні свята: День захисника України (14 жовтня), Новий Рік, 8 Березня, Перший та Останній дзвоники, Прощання з початковою школою, свято Букварика, Свято Осені, День Казки. Проводилися Уроки мужності, мітинги-реквієми до всіх пам’ятних дат. Протягом року постійно проводилися тематичні лінійки до визначних дат. Бібліотекар Глушко О.І. протягом року згідно плану роботи НВК організовувала книжкові виставки на різну тематику. Більшість проведених заходів висвітлювалася на шкільному WEB-сайті.

Учні НВК є постійними учасниками різноманітних районних конкурсів, творчих виставок. У багатьох конкурсах учні зайняли призові місця, а саме:

1.Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»:

ІІ місце – Мороз Марія, учениця 6 класу за роботу «Моя Україна – це мальви строкаті», керівник Коваль В.М.;

ІІІ місце – Ткаченко Вікторія і Ткаченко Артем, учениця 1 класу та учень 5 класу за роботу «Остап та Одарочка, симпатична парочка», керівник Дорошенко Т.Л.;

2.Районний етап обласного конкурсу творчих робіт «Київщина без корупції» у номінації «Журналістський матеріал» (І вікова категорія):

І місце ­– Венжега Даниїл, учень 3 класу, за роботу «Діти проти корупції», керівник Мартиненко Н.В.

Обласний етап конкурсу творчих робіт «Київщина без корупції» у номінації «Журналістський матеріал» (ІІ вікова категорія):

Венжега Д. ІІ місце., нагороджений на святі «Крок у майбутнє».

І місце ­– Кривошея Валерія, учениця 8 класу, за роботу «Казка про ненажерливу Корупцію і дівчинку Марійку», керівник Витищенко Н.П.;

3.Районний етап конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»:

Номінація «Портрет»

ІІ місце– Мороз Марія, учениця 6 класу ,за роботу «Погляд у майбутнє, керівник Коваль В.М.

Номінація «Флора та фауна»:

ІІ місце – Бурлуцький Юрій, учень 5 класу, за роботу «Зловмисник не пройде…», керівник Тернова О.В.

4.Районний етап Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу на протипожежну та техногенну тематику:

Номінація «Художній твір»:

ІІ місце – Луценко Андрій, учень 4 класу, керівник Кілочицька Т.М.;

Номінація «Поетичний твір»

ІІІ місце – Шуканов Максим, учень 5 класу, керівник Поліщук І.М.

Номінація «Поетичний твір»

ІІІ місце – Кондратюк Єгор, Марков Євгеній, учні 1 класу, керівник Дорошенко Т.Л.

5.Районний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» ІІІ місце розділили – Ткаченко Вікторія, Ткаченко Артем за роботу «Новорічна композиція», керівник Дорошенко Т.Л.

6.Районний етап обласної виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Скарби рідного краю»»

номінація «Писанкарство»:

ІІ місце – Шумивода Дарина, учениця 2 класу, за роботу «Ось яке чудове, яєчко кольорове», керівник Дивнич А.І.

7.Районний етап конкурсу плакатів «Безпека дорожнього руху – це життя!»:

ІІ місце – Лабзенко Катерина, учениця 5 класу, за роботу «Дотримуйся правил дорожнього руху», керівник Ратушна І.В.

8.Районний етап Всеукраїнського конкурсі дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»:

«ІІ місце – Кривошея Євген, учень 1 класу, за роботу «Захист перш за все», керівник Дорошенко Т.Л.

Лідер року 2018 – Коростіль Владислава «Фаворит року».

Конкурс «Яскраві діти України 2018 р.» - Коростіль Владислава - приз глядацьких симпатій.

У цьому році учні НВК брали участь у Міжнародних інтерактивних конкурсах на платній основі, а саме:

- математика «Кенгуру»;

- англійська мова «ПАЗЛ»;

- українська мова «Соняшник»;

- природознавство «Колосок осінній» (І етап);

- «Геліантус».

Варто відмітити високі результати зі спортивних змагань, у яких брали участь учні школи: «Футбольні надії Київщини» - 3 місце (1-2 кл.) (Кривошея Є., Венжега Т., Якименко М., Кондратюк Є.,Руденко М., Олефіренко К.)

Футбол (3 місце) Команда учнів 7—9 кл.

Настільний теніс -5 місце

Гандбол(хлопці) – 5 місце.

Гандбол(дівчата) – 4 місце.

ІІ місце з легкої атлетики. За підсумками Спартакіади у 2017-2018 н.р. наш освітній заклад зайняв V місце серед шкіл району. Ця робота сприяє формуванню в дітей здоров’язберігаючої, комунікативної та соціальної компетентностей. Вчителя фізичної культури Коваль В.М. було нагороджено Грамотою відділу освіти Богуславської РДА за високий професіоналізм, творчу діяльність.

Усі учні НВК з початку навчального року були забезпечені підручниками. Бібліотекарем Глушко О.І. проводились заходи: Тиждень книги, бібліотечні години, виставки літератури до знаменних дат, щоквартальна перевірка підручників учнів, акція «Живи, книго!».

Протягом 2017-2018 року проводилася профілактична робота з учнями з метою попередження правопорушень, суїцидальної поведінки. Профілактичну роботу проводила соціальний педагог Ратушна І.В. Також соціальний педагогпрацювала над проблемою особистісного зросту та соціалізації учасників навчального процесу. Для цього протягом року була проведена робота з учнями, працівниками, батьками, адміністрацією навчального закладу в наступних напрямках: діагностична робота, прогностична діяльність, консультативна робота, захисна діяльність, профілактична діяльність, зв’язки з громадськістю.

Практичний психолог Фелді О.О. працює в тісній співпраці з учнівським, педагогічним, батьківським колективом та відповідними службами, здійснює соціальний супровід дітей кризових категорій. Конфліктні ситуації своєчасно локалізувалися засобами бесід, тренінгів, консультацій як з учнями, так і з батьками.

З метою вивчення вікових особливостей учнів та вихованців ДНЗ, спостереження за їх психічним здоров’ям, проведення профорієнтаційної роботи, профілактики правопорушень та формування позитивного мислення практичним психологом школи Фелді О.О. протягом року проведені слідуючі заходи:

- вивчення особливостей адаптації учнів 1-го та 5-го класів до навчальної діяльності;

- психодіагностика адаптованості дітей дитячого садка;

- моніторинг правової обізнаності учнів;

- з метою попередження суїцидальної поведінки проводилися заходи з формування позитивного мислення;

- профілактика ВІЛ/СНІДу;

- профілактична робота з дівчатками-підлітками з питань статевого виховання;

- дискусія на тему: «Які професії необхідні країні на даному етапі розвитку суспільства?» (7-9 класи);

- тренінг для старшокласників «Вибір професії, або Як діяти, щоб не помилитися».

Всі сфери діяльності НВК висвітлюються на офіційному WEB-сайті. Директором школи особисто контролюється робота шкільного сайту. На ньому представлена управлінська діяльність, навчальна, виховна, методична робота, діяльність соціально-психологічної служби тощо, сторінка з історії школи, шкільне життя. Сайт оновлюється та розробляється вчителем інформатики Печорою О.І. Учителі доповнюють сайт своїми напрацюваннями, фотоматеріалами.

5. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників

5.1. Соціальна підтримка дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.

Кількість дітей у них становить:

-сиріт – 1;

- дітей - напівсиріт – 2;

- дітей - інвалідів – 2;

- дітей, батьки яких є учасниками АТО – 7;

- багатодітних сімей - 13, в них 24 дітей;

-дітей-переселенців – 0;

- дітей, позбавлених батьківського піклування – 0.

Діти пільгових категорій постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи та соціально - психологічної служби. З ними проводяться бесіди, анкетування, тренінги по соціалізації.

Зацарний Кирило Знаходиться в реабілітаційному центрі «Оберіг».

Для дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів в І та ІІ семестрі було організоване гаряче харчування, яке здійснювало в нашому навчальному закладі ВАТ «Українка» за результатами тендеру. Право на безкоштовне харчування мають діти-сироти, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти, батьки яких є учасниками АТО, діти-переселенці та діти, позбавлені батьківського піклування. Харчування в дитячому садку відбувалося на бюджетній та платній основі: 20 грн 95 к. грн/день - 12 грн 55 коп/день (60%) на дитину виділялося з бюджету, а 8 грн 40 коп. грн/день (40%) – за рахунок батьків. Щодня на харчування для учнів школи І ступеня та учнів пільгових категорій 1-9 класів виділялося по 19 грн на дитину. Харчування здійснювалося професійнім досвідченим кухарем Козленко О.В..

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Учні харчуються під час перерви після третього уроку. Харчування проводилось на основі перспективного меню.

Всі продукти харчування завозяться централізовано.

Учні перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів.

Ретельно слідкується за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини. Скарг на роботу їдальні та її працівників не поступало.

5.2. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі щодня у школу та дитячий садок приходила медична сестра Осипенко Тамара Іванівна, яка організовувала систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечувала профілактику дитячих захворювань. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по НВК. Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі Богуславської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в медичних особових книжках установленого зразка, які зберігаються у директора НВК.

5.3. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями. У НВК в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під контролем адміністрації та учителів.

Розроблено та затверджено посадові інструкції, інструкції з охорони праці і безпеки життєдіяльності, правила внутрішнього розпорядку, видано відповідні накази, налагоджено інструктування учнів у кабінетах фізики, хімії, біології, на уроках фізкультури, трудового навчання, інформатики, під час перерв у коридорах, на спортивному майданчику, в їдальні. Ведеться робота щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Школа забезпечена новими первинними засобами пожежогасіння (6 вогнегасників), які придбані у 2018 році за кошти сільської ради.

Систематично здійснюються практичні заняття з учнями з метою вироблення умінь діяти в умовах надзвичайних ситуацій, при загрозі життю і здоров’ю дітей, надавати невідкладну допомогу.

Із педагогічним і обслуговуючим персоналом проводяться інструктажі з техніки безпеки та охорони праці в установленому порядку.

В усіх кабінетах наявні інструктажі з правил безпеки життєдіяльності, з дітьми проводиться відповідна робота, про що свідчать записи в журналах реєстрації інструктажу (кабінет хімії, кабінет інформатики, кабінет біології, кабінет фізики, кабінет трудового навчання), журналі вступного інструктажу, журналі цільового інструктажу.

6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями

У школі управлінські структури представлені на рівні навчального закладу адміністрацією (директор, заступник) і загальними зборами колективу (учителі, учні, батьки); на педагогічному рівні – учителями; на батьківському рівні – батьками; на учнівському рівні – учнями як суб’єктами управління своєю освітньою діяльністю.

Протягом 2017-2018 н.р. були проведені такі заходи:

• відвідування батьків вдома з метою ознайомлення з побутовими умовами проживання учнів, складання актів обстеження;

• виявлення та взяття на облік дітей, які потрапили у складні життєві обставини, надання матеріальної допомоги;

• ведення карток обліку функціонально-неспроможних сімей;

• загальношкільні батьківські збори (4 рази на рік), класні батьківські збори (2 рази у семестр);

• залучення батьків до організації та участі у загальношкільних культурно-масових заходах

• участь батьків у ремонті шкільних приміщень, їх оздобленні, поповнення матеріального фонду школи.

7. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази НВК

Будівля навчально-виховного комплексу прийнята в експлуатацію більше 43 роки назад. Адміністрація НВК разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб НВК проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Богуславської РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам НВК.

Приміщення знаходяться в задовільному стані, створено умови для роботи і навчання, існують кабінети, що відповідають сучасним вимогам, але всі вони потребують дооснащення сучасними засобами навчання. Працівники НВК приділяють достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поповнюються новими стендами, активно проводиться робота щодо озеленення. Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються придбані та вирощені квіти, які протягом літа доглядаються працівниками закладу. Своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, скошується трава на газонах.

За кошти педагогічних працівників зроблено підписку на періодичні видання в бібліотеку.

Наприкінці кожного навчального року весь трудовий колектив школи докладає максимум зусиль для того, щоб належним чином підготувати школу та її територію до роботи в новому навчальному році. Активно залучаються спонсорські кошти.

Адміністрація НВК та педагогічний колектив тісно співпрацюють з батьками навчального закладу, колишніми випускниками, підприємцями (спонсорами), сільською радою та іншими громадськими організаціями.

Проте існують певні проблеми матеріально-технічного забезпечення:

1. Оновлення застарілих меблів.

2. Придбання холодильників у кухню.

3. Заміна вікон.

8. Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання

На посаді директора школи я працюю з 30 серпня 2016 року. З того часу разом з колективом почали працювати над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

У 2017/2018 н. році було здійснено заміну 27 вікон на суму 298000 грн.(кошти районного бюджету),

Проведено і підключено до мережі Інтернет (кошти виділив Тереня О.Ю.),

1000 грн. на замовлення і роботу крана для обрізки дерев виділив директор ТОВ «Агрофортуна» Олефіренко Д.В.

ВБФ "Фонд Сергія Тігіпка» ( директор Польовий Р.І.) придбали дитячий майданчик , стінку із семи елементів для дитячого садка на суму 40000 грн., сесією сільської ради було виділено 2400 грн. на придбання вогнегасників.

Сільські голови Кушка П.В. та Олексієнко В.П. та депутати сільських рад виділили кошти на харчування учнів 1-4 класів пільгових та непільгових категорій.

Батьки проводять ремонти та підготовку класних кімнат до наступного навчального року за власні кошти.

Сьогодні ми дякуємо всім, хто був небайдужий до діяльності нашого НВК, а саме Голові Богуславської РДА Старенькій Ірині Абрамівні,
голові районної ради Замирайлу Володимиру Миколайовичу,
начальнику відділу освіти Богуславської РДА Поліщук Оксані Василівні,

сільському голові с. Ісайки Кушці П.В.,

сільському голові с. Дмитренки Олексієнку В.П.,

директору ТОВ «Агрофортуна» Олефіренко Д.В.,

ВБФ «Фонд Сергія Тігіпка» ( директор Польовому Р.І.),

Генеральному директору «Агро- Богуславщина –Еко» Тюхіну Дмитру Олександровичу,

Терені О. Ю.,

всім батькам та працівникам НВК.

Велике спасибі Всім за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

9. Управлінська діяльність та звернення громадян

Управління навчально-виховним комплексом здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у НВК і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток навчально-виховного комплексу.

Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, дуже хочеться створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе.

10. Пріоритетні завдання, цілі школи в новому навчальному році:

Адміністрація НВК вважає, що головні проблеми, які необхідно вирішити в майбутньому це :

- розвиток матеріальної бази школи;

- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів з усіх навчальних предметів;

- впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації та інформатизації НВП;

- вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, України;

- робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізації творчої особистості;

- врахування вчителями - предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей дітей;

- виховання в учнів поваги, доброти, етичного ставлення до сім’ї, родини, людей.

- зміцнення матеріально-технічної бази школи; заміна незамінених вікон на металопластикові.

- забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників.

Щиро вдячна педагогічному колективу за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Щиро вдячна всім працівникам школи за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Особливо хочу подякувати адміністрації, своїм заступникам за розуміння, підтримку, творчість, ініціативність, наполегливість .

У вересні 2018 року розпочнеться впровадження проекту Нова українська школа. У 1-ий клас прийдуть діти, які будуть навчатися за новими програмами, з новим обладнанням. Наше завдання – створити сприятливі умови для їх розвитку, для соціалізації, для адаптації до нових умов, для успішного навчання та набуття необхідних для життя знань та навичок. Це все робота не одного дня і не одного року. Та я вірю, що всі задумані звершення нам під силу за тієї умови, що будемо діяти спільно, згуртовано!

Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість.

Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати, жили у мирній країні. Нехай всім щастить.

Дякую за увагу!

Директор НВК І.М. Поліщук


Галерея "Звіт директора"

Звіт директора НВК за 2016/2017 навчальний рік

Шановні присутні! Закінчується навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб зробити певні підсумки роботи навчально-виховного комплексу за 2016-2017 навчальний рік.

Навиконання наказу МіністерстваосвітиінаукиУкраїнивід28.01.2005 р. № 55«Прозапровадженнязвітуваннякерівниківдошкільних, загальноосвітніх та професійно -технічних навчальних закладів», керуючисьПримірнимположеннямпропорядокзвітуваннякерівниківдошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року№ 178 таз метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою,поєднання державного та громад ського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень,запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Для кожного педагога навчальний рік складається з нескінченних годин підго­товки до уроків, творчих пошуків з метою оновлення змісту навчання, хвилю­вання і турбот про дітей.

Для учнів - це оволодіння системою знань, умінь, практичних навичок, - це життя в дружному колективі - це фізичне, моральне, духовне зростання.

Як директор школи, усвоїйдіяльності протягомзвітного періоду, я керувалась Статутом школи, Правиламивнутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи,Законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітньогонавчального закладу.

1. Загальна інформація про школу Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської областістворений шляхом реорганізації Ісайківської серддньої школи І- ІІІ ступенів. Засновником НВК є Богуславська районна рада.

Повна назва: Ісайківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Богуславської районної ради Київської області.

Поштова адреса:Україна,
Київська область

Богуславський район
с.Ісайки

вул. Центральна, 3

E-mail:isayky.nvk@gmail.com

Кількість учнів: 90

Кількість класів: 9

Мова навчання: українська

Кількість вчителів: 22 педагогічних працівники.

1.1.Кадрове забезпечення

Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:

  • мають повну вищу освіту: - 12 осіб –71% ;
  • мають базову освіту:бакалавр– 1 – 5,9% (Кілочицька Т.М.)
  • середню спеціальну- 3- 17,6 % ( Глушко О.І., Тернова О.В., Власенко Т.В.)

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:

  • «спеціаліст вищої категорії» – 9 осіб –56,3% (Василенко В.А., Полішук І.М., Дивнич А.І., Мартиненко Н.В., Коваль В.М., Витищенко Н.П.,Куцевол В.П., Печора О.І., Матійко О.Ф.);
  • «спеціаліст першої категорії» - 2 – 11,8 % (Василенко А.С., Шапран М.О.);
  • «спеціаліст ІІ категорії» -2– 11,8 % ( Дорошенко Т.Л., Радчук О.І.)
  • «спеціаліст» – 4 –23,5%
  • старший вчитель – 1 (Мартиненко Н.В.).

2.Навчальна діяльність

Усі діти та підлітки шкільного віку, що проживають в мікрорайоні школи, одержують базову загальну середню освіту. З метою контролю за охопленням навчанням дітей шкільного віку на 1 вересня 2017 року було проведено облік дітей, що проживають в мікрорайоні школи. Набір дітей до першого класу було здійснено на підставі заяв батьків та висновків медичної комісії. Станом на 1 вересня 2017 року до першого класу були залучені діти, яким виповнилось 6 років. 1 учень не пішов до першого класу (Сургучев Ігор, 01.06.2010 р.н.). У першому класі навчалися 12 учнів.

Індивідуальною формою навчання в школі охоплені 3 учнів – Матійко Максим, Андрікевич Анна, Коваленко Денис.

Протягом навчального року у Ісайківському НВК навчалося 90 учнів. Випускниками стали 11 учнів.

Навчально-виховний процес було організовано відповідно до навчального плану та річного плану роботи школи. Реалізація інваріантної й варіативної складової навчального плану здійснювалась за державними програмами.

Учні навчально-виховного комплексу були учасниками Міжнародних конкурсів: математичного конкурсу «Кенгуру», конкурсу з англійської мови «Пазл» та отримали відповідні сертифікати з відмінними та добрими результатами. Учні школи брали активну участь у конкурсах та заходах ЦДЮТ. У 2016-2017 навчальному році в дитячому садку виховувалося 30 дітей дошкільного віку. Працював дитячий садок за програмою «Українське дошкілля».

3.Методична робота

Діяльність педагогічного колективу в минулому навчальному році була спрямована на реалізацію проблеми «Наступність навчання та реалізація його в навчально-виховному процесі».

Для реалізації методичної проблеми протягом навчального року тривав активний пошук нових форм і функціональних структур з підготовки вчителя в загально методичному, психолого-педагогічному аспектах. Педагогічний колектив працював над перетворенням навчального процесу на активну, практичну та цікаву взаємодію учнів та батьків.

Застосовувались такі способи впровадження даної проблеми:

- використання форм і методів організації навчальної діяльності, орієнтовані на конкретного вчителя (ярмарки педагогічних ідей, конкурси, «круглі столи» та інше),

- створення атмосфери зацікавленості кожного педагога (моральне і матеріальне заохочення),

- підтримки вчителя в його бажанні знаходити власну методику викладання на уроці,

- самовдосконалення та саморозвиток педагога (участь у різноманітних конкурсах, друк методичних розробок, проведення відкритих уроків, позакласні заходи, тощо).

Диференціація навчання, використання активних і інтерактивних форм і методів ставить у центр всієї шкільної освітньої системи особистість дитини, забезпечення комфортних та безпечних умов її розвитку, реалізації її природного потенціалу.

Результатами цієї роботи стали активізація діяльності управлінської команди у складі директора НВК Поліщук І. М., заступника директора з навчально-виховної роботи Василенко В.А., соціального педагога Ратушної І.В., практичного психолога Фелді О.О., педагога-організатора Тернової О.В. До управлінської команди були залучені керівники шкільних методичних об’єднань Дивнич А.І., Витищенко Н.П., Печора О.І. та шкільний бібліотекар Глушко О.І.

Провідним напрямком роботи управлінської команди стали чітка організація та взаємодопомога при навчально-виховному процесі.

Аналізуючи діяльність школи по вирішенню поставлених завдань слід відмітити, що вчителі ефективно працювали над їх реалізацією:

1. Було виконано програму з усіх предметів навчального плану. З 90 учнів 79 переведено до наступних класів, 11 учнів – випущено зі школи, 6 учнів нагороджено Похвальними листами: 2 клас – Черніцин Максим ( класний керівник Мартиненко Н. В.) 4 клас– Захаренко Тетяна (класний керівник Глушко О. І.); 3 клас – Андрікевич Надія (класний керівник Кілочицька Т.М.).

Коростіль Владислава, учениця 6 класу, отримала грамоту відділу освіти Богуславської РДА за зайняте І місце у районному етапі обласного дитячо-юнацького конкурсу виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін», нагороджена грамотою департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації за зайняте ІІ місце обласного дитячо-юнацького конкурсу виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін».

Якість знань учнів школи становить – 34 %.

Переможці І етапу предметних олімпіад узяли участь у ІІ етапі.

Педагоги НВК спонукали учнів до участі в різноманітних творчих та інтелектуальних конкурсах. Учні школи брали участь у конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика , мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка, КРОКС, у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», у конкурсі «ПАЗЛ» з англійської мови.

Безперечним успіхом є здобуття призових місць. Кращі результати участі учнів навчального закладу подано в таблиці:

№п/п Предмет Прізвище, ім’я учня Місце, клас Вчитель
1 Білогія Кипиченко Вадим ІІІ місце, 9 клас Василенко Андрій Степанович
2 Українська мова Левченко Вікторія ІІ місце, 7 клас Витищенко Наталія Петрівна
3 Українська мова Кривошея Валерія ІІІ місце, 7 клас Витищенко Наталія Петрівна
Мовно-літературний к-с ім. Т. Шевченка Кривошея Валерія ІІІ місце, 7 клас Витищенко Наталія Петрівна
3 Спортивні змагання «Футбольні надії Богуславщини» Руденко М., Пшенишний Н., Верзун Ю., Черніцин М. ІІ місце. 1-2 кл. Дивнич А.І., Мартиненко Н.В.
Команда з баскетболу (дівчата) Матійко Д., Погрібна Т., Гула Л., Винник Т., Кисиленко Н., Науменко Д. ІІІ місце Коваль В. М.
Команда з гандболу (дівчата) Матійко Д., Погрібна Т., Гула Л., Винник Т., Кисиленко Н., Науменко Д., Кривошея В., Бобик Л. ІІ місце Коваль В. М.
4 К-с «Об’єднаймося брати» Кривошея Валерія ІІІ місце, 7 клас Витищенко Наталія Петрівна
5 К-с «Новорічна композиція» Кривошея Валерія ІІІ місце, 7 клас Умарова С. В.
6 К-с «Зерна доброти» Вдовиченко Марія Шуканов Максим Мороз Марія ІІ місце, 8 клас ІІІ місце, 4 клас ІІІ місце, 5 клас Поліщук І. М. Глушко О. І. Коваль В. М.
7 К-с «КВН ЮІР» Команда ІІІ місце Тернова О. В.
8 К-с плакатів «Безпека дорожнього руху – це життя» Бурлуцький Андрій ІІІ місце, 5 клас Коваль В. М.
9 Конкурс виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін», Коростіль Владислава І місце Шапран М. О.

Це результат наполегливої праці всього педагогічного колективу НВК.

Діти, які досягли значних успіхів у навчанні та інших видах діяльності, нагороджені грамотами та подяками на лінійці, присвяченій закінченню навчального року.

Вчитель початкових класів Мартиненко Н. В. є лауреатом конкурсу професійної майстерності вчителів початкових класів «Вчитель року-2016».

2. Значно зріс рівень педагогічної майстерності. Цьому сприяла система атестації педагогічних кадрів, які активізували творчу діяльність та загальну методичну підготовку вчителів. Підвищили свій професійний рівень вчитель початкових класів Глушко О. І. та вихователь дитячого садка Власенко Т. В.

Успішно пройшли курсову перепідготовку при комунальному вищому навчальному закладу Київської обласної ради «Академія непереривної освіти» м. Біла Церква – Кілочицька Т. М., Коваль В. М.

Вихователь дитячого садка Власенко Т.В. пройшла навчання за програмою обласного майстер- класу Батенко Ірини Миколаївни з теми « Розвивальне читання для дітей старшого віку за методикою Л. В. Шелестової»

Практичний психолог Фелді Олена Олександрівна пропагує в навчальному закладі здоровий спосіб життя, проводить тренінгові заняття «Рівний-рівному».

На наступний навчальний рік планують пройти курсову перепідготовку вчителі : Василенко А. С., Дивнич А. І., Шапран М. О., Тернова О.В.

3. Для покращення методичної роботи та для роботи над власними темами вчителі–предметники мають методичний день.

Ефективно і результативно працювали шкільні методичні об’єднання. На них проводились засідання відповідно плану: педагогічні читання, «круглі столи», тренінги.

Протягом року вчителі виступали з творчими звітами на засіданнях методичних об’єднань, брали активну участь у засіданні педагогічних рад, нарад при директорові, проводили відкриті уроки.

4.Окремим напрямком інноваційної діяльності школи стало впровадження здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій у навчально-виховному процесі школи. Цей напрямок представлений позашкільною роботою педагога – організатора Терновою О.В., соціальним педагогом Ратушною І.В. та практичним психологом Фелді О.О. Слід відзначити роботу соціального педагога Ратушної І.В. та практичного психолога Фелді О.О., які створили кілька презентацій, що стосуються боротьби зі шкідливими звичками та пропаганди здорового способу життя, давали психологічну оцінку при тій чи іншій перевірці. Вони були представлені на батьківських зборах, класних годинах, адміністративних нарадах, педагогічній раді.

5. Методична робота в поточному навчальному році була спрямована на реалізацію проблеми школи. У школі працювало 3 предметних методичних об’єднань і об’єднання класних керівників. Їх робота була спрямована на мобілізацію зусиль по проведенню науково-дослідницької роботи з творчо обдарованими учнями. Слід відзначити роботу керівників методичних об’єднань: Дивнич А.І., Витищенко Н.П., Печору О.І. Діяльність цих методичних об’єднань сприяли підвищенню педагогічної майстерності вчителів та класних керівників.

На базі НВК проводився районний семінар вчителів початкових класів та практичних психологів.

4.Виховна та позакласна робота

У 2016-2017 навчальному році виховна діяльність була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства”, «Концепцію виховання дітей та молоді”, «Концепцію громадянського виховання»,Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді, «Національну доктрину розвитку освіти”, «Конвенцію про права дитини”, «Декларацію прав дитини» та нормативно – правові акти, документи Міністерства освіти і науки України.

План виховної роботи НВК був спрямований на реалізацію основних завдань і пріоритетних напрямків з урахуванням народного календаря, традицій школи та загальнодержавних свят. Всі заходи були проведені в зазначені терміни і на достатньому організаційному та художньо-естетичному рівні. З метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу в 2016-2017 навчальному році було розроблено та запроваджено єдину форму планів виховної роботи класних керівників. На початку навчального року було створено банк даних дітей, які потребують соціального захисту, опіки, складено соціальні паспорти класів. Серед учнів школи проводиться просвітницька робота «Рівний-рівному» (Фелді О.О.) з пропаганди здорового способу життя. Були проведені тижні здоровогоспособу життя, Тиждень безпеки життєдіяльності, Тиждень протипожежної безпеки, проведені заходи, присвячені Всесвітньому дню здоров'я, тиждень права. Класні керівники систематично проводили інструктажі з безпечної поведінки в школі, вдома, на вулиці, на дорогах, на водоймах і т. ін. Кожен класний керівник має папку «Попередження дитячого травматизму». У школі були проведені традиційні загальношкільні виховні заходи: свято «Першого дзвоника», святкові концерти до Дня вчителя та 8 Березня, Андріївські вечорниці, Новорічне свято, конкурс колядок і щедрівок, Шевченківські дні," Нумо, хлопці", День святого Миколая, День святого Валентина, День захисника Вітчизни, День сміху, День космонавтики, "Великодні дзвони", День матері, День сім’ї, свято Казки, урок-реквієм « Чорнобиль немає майбутнього», свято «Останнього дзвоника», свято Букварика; загальношкільні лінійки:

пам’яті жертв Голодомору,

пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС;

пам’яті людей, померлих від СНІДу;

до Дня Соборності;

до Дня Гідності й Свободи;

до Дня української писемності та мови;

пам’яті героїв бою під Крутами;

вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні;

конкурси читців, вікторини, акції, книжкові виставки.

Операції «Турбота», « Милосердя» діють протягом року.

Багато заходів проведено на патріотичну тему. Це допомогло дітям розвивати пізнавальну активність, поглибити знання про героїчне минуле нашого народу, формувати поглиблення національної гідності. За всіх часів у всіх народів школа була найбільшою вихователькою молодого покоління. Взаємодія вчителів дітей та батьків, нині надзвичайно актуальна. Всі виховні заходи були сплановані на актуальність сьогодення, виявлення обдарованих дітей, залучення батьків до життя школи. Учні Ісайківського НВК брали активну участь у ярмарках, акціях, зборі продуктів, речей для учасників АТО.
Методоб’єднання класних керівників, постійно вдосконалюючи свою роботу сприяє професійному вдосконаленню особистості педагога, стимулює творчість класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи, формування гуманістичних цінностей у системі виховної роботи.
Велика увага приділялася чергуванню учнів та вчителів по школі, згідно положення про чергування, з метою запобігання дитячого травматизму на перервах і під час навчально-виховного процесу.

Усі виховні заходи проводяться згідно плану виховної роботи закладу. Матеріали проведених заходів висвітлюються на шкільному сайті.

5.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників

5.1. Соціальна підтримка дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у НВК, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

• позбавлених батьківського піклування – 4;
• інвалідів – 3;
• малозабезпечених -1(дитячий садок);
• багатодітних родин – 22,

· Дітей учасників АТО – 7

Всього дітей пільгових категорій – 35 осіб.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації НВК. Їм надано безкоштовне харчування у шкільній їдальні. Для дітей пільгових категорій 5-9 класів та дітей не пільгових категорій 1-4 класів на організацію харчування виділяє кошти сесія сільської ради з місцевого бюджету.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у НВК. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про загальну середню освіту» (ст..21), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, всі учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням.

У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню житя і здоров’я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

5.2. Організація харчування учнів у навчальному закладі

Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безкоштовнимодноразовим харчуванням (45учнівв 2016/2017н.р.)

З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі організовано одноразове харчування учнів 1-9-х класів. Кухар їдальні намагається створити домашню затишну атмосферу під час своїх смачних сніданків та обідів. Завдяки режимному калорійному харчуванню діти набирають нових сил та здоров’я. Всі учні 1–4 класів (45) та пільгові категорії із 5-9 класів охоплені гарячим харчуванням.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Учні харчуються під час перерви після третього уроку. Харчування проводилось на основі перспективного меню.

Перші блюда ( борщ, різні види супів) , другі блюда ( каші, салати , бутерброди), треті блюда ( чай , какао з молоком).

Шкільна їдальня працювала згідно графіку роботи , затвердженого дирекцією школи.

Всі продукти харчування завозяться централізовано.

Учні перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів.

Ретельно слідкується за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини. Скарг на роботу їдальні та її працівників не поступало.

5.3. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі щотижня у школу та дитячий садок приходить медична сестра Осипенко Тамара Іванівна, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по НВК. Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі Богуславської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в медичних особових книжках установленого зразка, які зберігаються у директора НВК.

5.4. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями. У НВК в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу в школі знаходиться під контролем адміністрації та учителів.

Розроблено та затверджено посадові інструкції, інструкції з охорони праці і безпеки життєдіяльності, правила внутрішнього розпорядку, видано відповідні накази, налагоджено інструктування учнів у кабінетах фізики, хімії, біології, на уроках фізкультури, трудового навчання, інформатики, під час перерв у коридорах, на спортивному майданчику, в їдальні. Ведеться робота щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Школа забезпечена новими первинними засобами пожежогасіння (5 вогнегасників), які перезаправлені в 2016 році.

Систематично здійснюються практичні заняття з учнями з метою вироблення умінь діяти в умовах надзвичайних ситуацій, при загрозі життю і здоров’ю дітей, надавати невідкладну допомогу.

Із педагогічним і обслуговуючим персоналом проводяться інструктажі з техніки безпеки та охорони праці в установленому порядку.

Значна робота проводиться з профілактики захворювань, епідемій, шкідливих звичок, особистої гігієни.

В усіх кабінетах наявні інструктажі з правил безпеки життєдіяльності, з дітьми проводиться відповідна робота, про що свідчать записи в журналах реєстрації інструктажу (кабінет хімії, кабінет інформатики, кабінет біології, кабінет фізики, кабінет трудового навчання), журналі вступного інструктажу, журналі цільового інструктажу.

6. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями

У школі управлінські структури представлені на рівні навчального закладу адміністрацією (директор, заступник) і загальними зборами колективу (учителі, учні, батьки); на педагогічному рівні – учителями; на батьківському рівні – батьками; на учнівському рівні – учнями як суб’єктами управління своєю освітньою діяльністю.

Протягом 2016-2017 н.р. були проведені такі заходи:

· відвідування батьків вдома з метою ознайомлення з побутовими умовами проживання учнів, складання актів обстеження;

· виявлення та взяття на облік дітей, які потрапили у складні життєві обставини, надання матеріальної допомоги;

· ведення карток обліку функціонально-неспроможних сімей;

· залучення батьків до харчування учнів у шкільній їдальні;

· загальношкільні батьківські збори (4 рази на рік), класні батьківські збори (2 рази у семестр);

· залучення батьків до організації та участі у загальношкільних культурно-масових заходах

· робота батьківського комітету школи та класних батьківських комітетів;

· участь батьків у ремонті шкільних приміщень, їх оздобленні, поповнення матеріального фонду школи.

7. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази НВК

Будівля навчально-виховного комплексу прийнята в експлуатацію більше 40 років назад. Адміністрація НВК разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб НВК проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Богуславської РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам НВК.

Приміщення знаходяться в задовільному стані, створено умови для роботи і навчання, існують кабінети, що відповідають сучасним вимогам, але всі вони потребують дооснащення сучасними засобами навчання. Працівники НВК приділяють достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поповнюються новими стендами, активно проводиться робота щодо озеленення. Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються придбані чи вирощені квіти, які протягом літа доглядаються працівниками закладу. Своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, скошується трава на газонах.

За кошти педагогічних працівників зроблено підписку на періодичні видання в бібліотеку.

У цьому навчальному році колектив навчально-виховного комплексу продовжував активно підтримувати воїнів АТО. Було організовано та проведено:

1. Благодійну ярмарку .

2. Колектив НВК зібрав та передав кошти у фонд «Надія» (500 грн.) для встановлення пам’ятника Небесній сотні.

3. Діти з педагогічними працівниками протягом року збирали посильну допомогу для учасників АТО.

Наприкінці кожного навчального року весь трудовий колектив школи докладає максимум зусиль для того, щоб належним чином підготувати школу та її територію до роботи в новому навчальному році. Активно залучаються спонсорські кошти.

Адміністрація НВК та педагогічний колектив тісно співпрацюють з батьками навчального закладу, колишніми випускниками, підприємцями (спонсорами), сільською радою та іншими громадськими організаціями.

Проте існують певні проблеми матеріально-технічного забезпечення:

1. Оновлення застарілих меблів.

2. Придбання холодильників у кухню.

3. Заміна вікон.

8. Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання

На посаді директора школи я працюю з 30 серпня 2016 року. З того часу разом з колективом почали працювати над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Завдячуючи підтримці депутата Київської обласної ради, ректора Білоцерківського університету А.С.Даниленка було придбано нові сучасні стенди, таблички на кабінети.

За рахунок благодійних коштів батьків батьківським комітетом НВК придбано матеріали для ремонту приміщення НВК.

На ремонт приміщення школи директор ТОВ «Агро-Богуславщина –Еко» виділив10 банок фарби, 4 мішки цементу. Директор ТОВ «Агрофортуна» виділив кошти 4000 гривень, за які було придбано матеріали для ремонту коридорів. ВБФ "Фонд Сергія Тігіпка» ( директор А.В.Семерня) придбав для коридору 55 м2 лінолеуму. Сільські голови Кушка П.В. та Олексієнко В.П. виділили кошти на харчування учнів 1-4 класів непільгових категорій.

Батьками проведено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року за власні кошти.

Велике спасибі Всім за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

9. Управлінська діяльність та звернення громадян
Управління навчально-виховним комплексом здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у НВК і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток навчально-виховного комплексу.

Унавчальномузакладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. СтвореносайтІсайківського НВК. Інформації, плани, правила поведінки у школі, уся інформація необхідна для учнів, вчителів, робота методоб’єднань висвітлюється на сайті. Автором сайту є вчитель інформатики Печора О.І.

Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, дуже хочеться створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе.

10. Пріоритетні завдання, цілі школи в новому навчальному році:

Адміністрація НВК вважає, що головні проблеми, які необхідно вирішити в майбутньому це :

- розвиток матеріальної бази школи;

- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів з усіх навчальних предметів;

- впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації та інформатизації НВП;

- вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, України;

- робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізації творчої особистості;

- врахування вчителями- предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей дітей;

- виховання в учнів поваги, доброти, етичного ставлення до сім’ї, родини, людей.

- зміцнення матеріально-технічної бази школи; заміна вікон на металопластикові.

- забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників.

Щиро вдячна педагогічному колективу за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість. Щиро вдячна всім працівникам школи за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Особливо хочу подякувати адміністрації, своїм заступникам за розуміння, підтримку, творчість, ініціативність, наполегливість .

Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість. Надіємося на співпрацю. Всім нам зичу, щоб наші діти зростали вільними, толерантними, конкурентоспроможними, підготовленими до життєвих випробувань, всесторонньо розвинутими , але найголовніше гарними людьми, здатними допомагати, розуміти, підтримувати. Нехай всім щастить.

Дякую за увагу!

Директор НВК І.М.Поліщук

Кiлькiсть переглядiв: 3150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.